• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

МЗС: окупантам в Криму не вистачає води на розвиток військових обʼєктів

Реклама на dsnews.ua

Російській окупаційній владі в Криму під приводом "гуманітарної потреби" не вистачає води на прискорений розвиток військових об’єктів та підприємств військово-промислового комплексу

Про це йдеться у коментарі МЗС України, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу відомства.

Як наголошується, такі дії держави-окупанта є воєнним злочином.

"Очевидним є і той факт, що потреба у водних ресурсах зростає на тлі колонізації півострова - стрімкого зростання населення в рамках цілеспрямованої політики заміни демографічного складу Криму. Такі дії держави-окупанта є воєнним злочином", — йдеться в коментарі.

Також у МЗС відповіли на звинувачення Росії в "порушенні прав людини".

"Будь-які заяви про нібито порушення норм міжнародного права Україною у зв’язку з припиненням водопостачання є нікчемними з точки зору міжнародного права і, очевидно, покликані на те, щоб "призначити винного" за витрати, які несе РФ уже сьомий рік внаслідок незаконної окупації Криму та розгортання масштабної мілітаризації півострова, за яку сплачують російські платники податків", — додали у пресслужбі.

При цьому у МЗС України нагадали, що водопостачання до Криму з континентальної України буде повністю відновлене тільки після повної деокупації півострова.

Як повідомляла "ДС", за даними окупантів, в анексованому Росією Криму пересохли майже всі найбільші річки — Альма, Бельбек, Чорна, Кача.

З 7 вересня "влади" Криму ввели третій, самий жорсткий режим обмежень подачі води. Зокрема, воду кримчанам подаватимуть по три години вранці і ввечері.

8 вересня в анексованому Криму підрозділ російських трубопровідних військ ЗС РФ перекрив земляною греблею річку Біюк-Карасу, щоб подати воду до Сімферополя.

14 вересня в окупованому Сімферополі у водопровід потрапили стічні води з вигрібних ям.

    Реклама на dsnews.ua