• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

МЗС планує дозволити подвійне громадянство, але не для всіх

Україна планує затвердити ліберальну політику щодо подвійного громадянства, але з обмеженнями для високопосадовців і виключенням щодо країни-агресора

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це сьогодні, 5 березня, заявив глава МЗС Дмитро Кулеба, інформує "ДС".

"Ми працюємо з депутатами над відповідними законодавчими змінами. Є один виняток – це держава-агресор, з нею не може йтися про будь-яке подвійне громадянство. Ми плануємо дозволити подвійне громадянство, з країнами Євросоюзу, з країнами, які є для нас дружніми, і список цих країн залежатиме від деяких критеріїв", — цитує слова міністра "Європейська правда".

Він пояснив, що такий крок дозволить тримати разом мільйони українців по всьому світу, а Україна не заважатиме їхній інтеграції в суспільство інших країн.

"Але є другий елемент: якщо ви маєте декілька паспортів, чи маєте ви право бути депутатом парламенту? Чи можете ви бути міністром? Тут буде інша політика і встановлені низка обмежень, щоб не допустити зловживань. На такий посаді людина має бути громадянином однієї країни – України", — додав голова МЗС.

Нагадаємо, 4 березня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив рішення РНБО, спрямоване на боротьбу з подвійним громадянством.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua