• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

МЗС відповів на російський "гумконвой" нотою протесту

Росія направила на окупований Донбас черговий так званий "гуманітарний конвой", що є порушенням українського законодавства

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Міністерства закордонних справ України, передає "ДС".

"Російська Федерація вчергове проігнорувала раніше висловлені неодноразові застереження України та без її офіційної згоди, з порушенням законодавства України, умов та модальностей доставки гуманітарної допомоги, незаконно направила на тимчасово окуповані території в Донецькій та Луганській областях 102-й т.зв. «гуманітарний конвой» у складі 7 вантажних автомобілів та супроводі 2 автомобілів МНС РФ. Переміщення відбулося через непідконтрольну Уряду України ділянку державного кордону України", — йдеться в повідомленні.

Відзначається, що відсутність законних підстав унеможливило обовʼязкове оформлення гуманітарного вантажу прикордонними і митними органами України.

"МЗС України висловлює рішучий протест у зв‘язку з продовженням Російською Федерацією протиправної практики направлення на територію України т.зв. «гуманітарних конвоїв»… МЗС України надіслало російському зовнішньополітичному відомству ноту протесту із вимогою до Російської Федерації припинити вчинення протиправних дій проти суверенітету нашої держави та неухильно дотримуватися міжнародного права та законодавства України", — підкреслюється в повідомленні.

Як повідомляла "ДС", 12 серпня на окупований Донбас з Росії вторгся перший в цьому році так званий "гуманітарний конвой".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua