• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

На Банковій образилися на УП через "російськомовний гід" Зеленської

Реклама на dsnews.ua

Прессекретарка президента Юлія Мендель розкритикувала сайт "Українська правда" через помилку у перекладі новини про візит Володимира Зеленського та його дружини до Австрії

Мендель вважає, що помилка "нівелює старання з впізнаваності України", інформує "ДС".

"Друзі, це вже поза здоровим глуздом. Впровадження україномовного гіда по світових музеях — це крутезний проєкт першої леді, який колосально вплине на впізнаваність України у світі. Неуважність одного журналіста при перекладі, і одразу ця ініціатива нівелюється, а провладна команда перетворюється на зрадників", — написала Мендель сьогодні на сторінці в Facebook.

Мова йде про анонс візиту Володимира та Олени Зеленських до Австрії. "Українська правда" у своїй новині (в російському перекладі) замість "україномовного аудіогіда" написала "русскоязычного аудиогида".

Скріншоти від Мендель
Скріншоти від Мендель

"Зараз (УП, — прим. "ДС") напише, що зробила помилку. Але як це вплине на всіх тих людей, які вже отримали інформацію, що президент та перша леді України представлятимуть у Відні російськомовний гід? Адже ніхто не повертатиметься до перепрочитання новини. Одна безглузда помилка, яка ставить під сумнів патріотизм провладної команди, нівелює старання з впізнаваності України. І жодного виходу вплинути на тих, хто прочитав це, вже немає. Дуже прикро, що робляться такі помилки у таких потужних виданнях", — додала Мендель.

Допис Юлії Мендель
Допис Юлії Мендель

Станом на 11.30 очевидну помилку в новині інтернет-видання виправлено, коментарів представників УП щодо заяви Мендель поки що не надходило.

Слід зазначити, що пафосний допис прессекретарки Зеленського виявив декілька цікавих нюансів. По-перше, як відомо, ініціатива Олени Зеленської щодо україномовних аудіогід у найбільших музеях світу рік тому викликала хвилю обурення в соціальних мережах, адже зʼясувалося, що такий проєкт вже існує.

По-друге, обурення Мендель виглядає дещо дивним, особливо якщо взяти до уваги "епікфейли" пресслужби президента, якою вона керує. Так, наприклад, у травні Банкова відзначилася черговим комунікаційним конфузом, повідомивши про подарунок для "президента Канади". До речі, з Канадою у Мендель та її підлеглих, схоже, окремі рахунки. Так, у повідомленні про збитий літак МАУ в Тегерані зазначалося, що "наші думки з сімʼями громадян Канадії, загиблих у цій катастрофі".

Більш того, своєю заявою прессекретарка Зеленського, здається, продемонструвала зневажливе ставлення до читачів та їхніх розумових здібностей: вона відкинула можливість того, що вони можуть перевірити прочитану інформацію або здогадатися, що це лише некоректна робота автоперекладача.

Цікаво й те, що на скріншот, який опублікувала Мендель для публічного присоромлення "Української правди", потрапила реклама автівки. Таким чином, можна припустити, що вона цікавиться покупкою машини. І це при тому, що за минулий рік Юлія Мендель, за офіційними даними, заробила 936 тисяч гривень.

Нагадаємо, на початку січня Мендель розгнівала користувачів соцмереж тим, що опублікувала у себе в Facebook фото запаленої свічки в памʼять про загиблих в результаті авіакатастрофи в Тегерані, не змінивши при цьому рамку на фото профілю. Гасло "Я за ринок землі!" відверто дисонувало з трагедією, яку символізувала запалена свічка.

    Реклама на dsnews.ua