• USD 27
  • EUR 32.8
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

На Банковій озвучили основні претензії до Угорщини

Реклама на dsnews.ua

Україна та Угорщина працюють над спільним документом, який сприятиме врегулюванню спірних питань у двосторонніх відносинах

Про це повідомив заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква, інформує "ДС".

Він зазначив, що в дипломатичному плані 2021 рік починається з візиту в Україну міністра закордонних справ Угорщини Петера Сіярто.

"27 січня на запрошення міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби міністр закордонних справ Угорщини прибуде до України й проведе низку офіційних зустрічей. До слова, буде обговорюватися весь комплекс питань. Бажаним для України було б укладення відповідного договору чи угоди з Угорщиною, яка б врегулювала комплекс питань, – так звана джентльменська угода або угода про паритетність, рівність, взаємовигідність відносин. Над таким документом робота ведеться. За дорученням президента такий документ було підготовлено українською стороною, передано угорській стороні, отримано їхню реакцію, і зараз процес триває", – цитує слова Жовкви пресслужба ОПУ.

За його словами, коли цей документ буде готовий, він має бути підписаний на рівні лідерів держав.

Жовква додав, що такий документ може містити позицію щодо зняття блокування Угорщиною Комісії Україна – НАТО та щодо спірних положень закону про освіту. Він нагадав, що Україна виконала всі рекомендації Венеціанської комісії щодо норм цього закону, про що були поінформовані наші партнери по НАТО.

Заступник керівника ОПУ висловив сподівання, що спірні питання Україна та Угорщина розвʼязуватимуть у двосторонньому порядку, а блокування засідання Комісії Україна – НАТО взагалі буде знято.

"Нічого кращого в дипломатії, ніж діалог, не придумано, але цей діалог, така розмова, така зустріч, такий візит мають бути належним чином підготовлені", – підкреслив Жовква, зауваживши, що МЗС та інші міністерства вже працюють над цим.

Нове загострення українсько-угорських відносин почалося після серії обшуків, які провела СБУ на Закарпатті, та повідомлень про кримінальні провадження проти посадовців-угорців. Лідер товариства угорської культури Василь Брензович, що став один з фігурантом розслідувань, на початку грудня залишив Україну. Криза додатково загострилася після некоректних заяв представників угорської партії влади про ситуацію в Україні.

    Реклама на dsnews.ua