• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

На Банковій планують розширити пільги для дітей медиків, які загинули через COVID-19

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський дав доручення гарантувати можливість дітям медичних працівників, які загинули внаслідок ускладнень від коронавірусної хвороби, здобути вищу освіту за державний кошт

За його дорученням вже готується законопроєкт, згідно з яким такі діти отримають розширені права пільгового вступу до закладів вищої освіти, інформує "ДС" із посилання на пресслужбу глави держави.

Передбачається, що діти медиків, у яких загинули один або обоє батьків, користуватимуться пільговими правилами вступу нарівні з абітурієнтами, один з батьків яких поліг у зоні проведення АТО/ООС або помер внаслідок хвороби чи каліцтва, отриманих під час бойових дій на Донбасі. Такі абітурієнти матимуть декілька механізмів для отримання вищої освіти державним коштом.

"З поширенням в Україні коронавірусної хвороби діти медичних працівників стали вразливішими. В умовах пандемії українські лікарі майже щодня стикаються з ризиками для свого здоров’я або навіть ідуть з життя. Їхні діти втрачають одного з батьків або залишаються круглими сиротами. 

Нещодавно суспільство сколихнула історія 13-річного Антона Степченка з Таращі, що на Київщині. Його батько Валентин працював лікарем-анестезіологом у таращанській лікарні, а мати Галина була медсестрою в одній з амбулаторій міста. Вони захворіли на COVID-19 та померли від ускладнень майже одночасно в середині жовтня. Їхній син також захворів на коронавірус і перебував у лікарні. Хлопчик залишився сиротою, і його взяла під опіку рідна тітка Галина", — йдеться у повідомленні ОПУ.

Як писала "ДС", станом на ранок 4 листопада в Україні виявлено 9524 (408 з них у медпрацівників) нові випадки коронавірусної хвороби. Такий показник став антирекордом за весь час пандемії. Більш того, це вперше, коли кількість нових випадків перевищила 9000. Також за минулу добу від COVID-19 померли 199 осіб — це також антирекорд.

    Реклама на dsnews.ua