• USD 27.3
  • EUR 32.6
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

На Банковій приписали Байдену слова про вступ України до НАТО, але згодом схаменулися

Повідомлення про телефонну бесіду президентів України і США Володимира Зеленського та Джо Байдена, оприлюднене на сайті глави держави, було відредаговано

Реклама на dsnews.ua

Зміни стосувалися абзацу, в якому йшла мова про перспективи вступу України в НАТО, інформує "ДС".

Спершу повідомлялося, що президент Сполучених Штатів "наголосив на цілковитій підтримці євроатлантичної інтеграції України та важливості надання Українській державі плану дій щодо членства в Альянсі". Байден також підкреслив, що позиція України буде обовʼязково врахована при обговоренні стратегічних питань в НАТО, а також планованих заходів найвищого рівня.

Втім, пізніше текст повідомлення було виправлено — перше речення про членство в Альянсі прибрали, залишили тільки запевнення Байдена про урахування української позиції.

В ОПУ уточнили, що про вступ у НАТО говорив не Байден, а Зеленський: "Володимир Зеленський наголосив на важливості надання Українській державі Плану дій щодо членства в Альянсі".

Як писала "ДС", 7 червня відбулася розмова Джо Байдена і Володимира Зеленського. Президент США заявив про цілковиту підтримку євроатлантичної інтеграції України. Також лідери обговорили питання енергетичної безпеки.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua