• USD 28.3
  • EUR 33
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

На Банковій вважають, що "слуга" Юрченко не має права бути нардепом

Реклама на dsnews.ua

Народний депутат провладної фракції "Слуга народу" Олександр Юрченко, якого підозрюють у вчиненні корупційного правопорушення, втратив етичні підстави бути депутатом Верховної Ради 

Про це йдеться у заяві Офісу президента України, інформує "ДС".

На Банковій обурилися поведінкою Олександра Юрченка, назвавши її зухвалою.

"Національне антикорупційне бюро України зафіксувало, що пан Юрченко у свої 32 роки поводиться так, ніби він повністю пропустив увесь політичний розвиток нашого суспільства після 2014 року. Не побачив, не зрозумів, не навчився. Жодного виправдання цьому бути не може. Цілком логічно, що з такою зухвалістю він став "героєм" того відео (див. нижче, — прим. "ДС") , яке оприлюднило НАБУ й подивилася вся країна. Від зухвалості до хабарництва – завжди один крок.

Свідомо залишаємо в стороні правову складову цієї історії – не в наших повноваженнях надавати суто юридичну оцінку матеріалам кримінальних проваджень, зібраним доказам. Але констатуємо, що з політичної й моральної точок зору, враховуючи наведений НАБУ відеоматеріал, пан Юрченко втратив етичні підстави бути депутатом Верховної Ради. Влада — не місце для «плюшок»", — йдеться у заяві на сайті глави держави.

В ОПУ висловили сподівання, що НАБУ і САП в достатній кількості зібрали достатньо якісних матеріалів "цієї та інших гучних справ", щоб було можливим "довести відповідні звинувачення у суді". Водночас на Банковій нагадали про презумпцію невинуватості.

"Очікуємо, що пан Юрченко співпрацюватиме з представниками НАБУ, САП та Офісу Генерального прокурора для встановлення всіх правдивих обставин цієї справи в юридичному значенні цих слів. Політично й морально усі вже все побачили. Також очікуємо від НАБУ повноцінної співпраці з Генеральним прокурором, як цього вимагає чинне процесуальне законодавство… Ще раз підкреслюємо: ким би не був підозрюваний у корупції, має бути проведене повне розслідування всіх обставин кожної справи. Жодних винятків з цього правила для жодної особи у державі не було й не буде", — додали в ОПУ.

Реакції самого Олександра Юрченка з приводу заяв Банкової поки не надходило.

Як писала "ДС", 17 вересня генеральний прокурор Ірина Венедіктова підписала підозру у скоєнні кримінального злочину народному депутату фракції "Слуга народу" Олександру Юрченку. Також вона підписала клопотання про взяття нардепа під варту.

Нагадаємо, 13 вересня одночасно кілька джерел повідомили, що представники НАБУ затримали помічника народного депутата від фракції монобільшості Олександра Юрченка Івана Фіщенка. Той нібито отримував перший транш хабаря для свого шефа. Пізніше стало відомо, що НАБУ свідомо приховало інформацію про хабар, щоб "не дратувати Офіс президента".

Втім, 15 вересня Івану Фіщенку було повідомлено про підозру, а ввечері того ж дня Вищий антикорупційний суд обрав йому запобіжний захід у вигляді арешту з можливістю вийти під заставу. Своєю чергою НАБУ закликало генпрокурора Ірину Венедіктову підписати підозру нардепу Юрченку у вчиненні корупційного злочину.

    Реклама на dsnews.ua