• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

На Банковій назвали суддів КСУ "виродками в мантіях"

Реклама на dsnews.ua

Критична ситуація, що виникла навколо Конституційного Суду України, є прикладом "ціннісної кризи", в якій судді КСУ є опонентами президента

З такою оцінкою того, що відбувається, виступив скандальний радник глави Офісу президента Андрія Єрмака Михайло Подоляк. передає "ДС.

У своєму пості, опублікованому сьогодні, 6 листопада, в Facebook Подоляк особливо не церемониться в епітетах на адресу суддів КСУ.

"У випадку з тривалою кризою в Конституційному Суді мова йде виключно про "людей та виродків". Ось прямо так, конкретно і по прізвищах. Яскрава червона лінія досить чітко відокремила одних від інших. Люди намагаються довести, що час змінився і що домовленості треба дотримуватися. виродки ж хочуть відновлення всіх своїх вчорашніх "булочок" в повному обсязі. і плювати вони при цьому хотіли на інтереси суспільства, наші відносини з зовнішніми партнерами, взяті на себе зобовʼязання, можливі повторні революції, які точно добʼють державу. Головне — смачно і ситно пожерти…

Так чи інакше, президент публічно позначає всього три ключові пункти. По-перше, не можна відкочувати назад те, що оплачено вже суспільством. Те, що є наслідком нового Суспільного договору … Саме тому він (Зеленський, — прим. "ДС") пропонує політико-правове рішення. Обнулити тих, хто нахабно обнулив громадський консенсус … По-друге, виродки — це завжди виродки. Незалежно від кольору мантії і формального статусу. Всі ці персонажі, яких призначили суддями вчорашній і позавчорашній експрезиденти, зовсім не мораль і не совість нації. Навпаки, це концентроване зло, що увібрало в себе всі класичні пороки корупційно-кумівський системи … І по-третє, не можна робити вигляд, що рішення КС, які бʼють по фундаментальним цінностям, це що/то незначне", — написав Подоляк.

На його допис швидко відреагував одіозний нардеп фракції "Слуга народу" Олександр Дубинський, якого повʼязують з олігархом Ігорем Коломойським.

"Радник глави ОП називає суддів КС, яким залишилося мінімум два з копійками року повноважень, і яких не можна звільнити — "виродками в мантіях". Більш тупого способу налагодити взаємини з суддівським корпусом, який розглядає ключові питання для країни, — я ще не бачив", — написав він у себе в Telegram.

Як писала "ДС", у ніч на 30 жовтня президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження чинного складу Конституційного суду України (КСУ). 3 листопада нардепи "Слуги народу" почали збирати підписи під зверненням до суддів Конституційного Суду щодо їхньої добровільної відставки. Наступного дня відповідне звернення нардепи передали безпосередньо до КСУ.

Нагадаємо, 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з питань запобігання корупції. Зокрема, було скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів. 28 жовтня НАЗК відповідно до рішення КСУ закрило доступ до реєстру електронних декларацій, але вже 29 жовтня Кабмін на позачерговому засіданні зобовʼязав НАЗК відкрити доступ до декларацій.

    Реклама на dsnews.ua