• USD 27.8
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

На Банковій заперечують політичний підтекст у прагненні позбутися від Кличка

Реклама на dsnews.ua
У листі глави Офісу президента Андрія Богдана до Кабміну з приводу звільнення Віталія Кличка з посади голови КМДА немає ніякої політики, а міститься виключно виконання вимог закону

Про це заявив заступник керівника ОФУ Руслан Рябошапка, повідомляє "ДС" з посиланням на сайт глави держави.

"Існує норма закону, згідно з якою голова місцевої державної адміністрації призначається на строк повноважень президента України. Яка може бути політика в тому, що змінився президент і термін повноважень глави місцевої адміністрації закінчився?" - сказав Рябошапко.

За його словами, лист про необхідність внести подання про звільнення Кличка з посади голови КМДА було нагадуванням прем'єр-міністру від керівника Офісу президента.

"Відповідно до Закону України "Про місцеві державні адміністрації", керівники місцевих державних адміністрацій призначаються президентом України за поданням прем'єр-міністра України на строк повноважень президента. Віталій Кличко призначений головою Київської міської державної адміністрації попереднім президентом у червні 2014 року. Відповідно, прем'єр-міністр повинен виконати вимогу закону і внести подання про звільнення голови Київської міської державної адміністрації", - пояснив Рябошапка.

Він нагадав, що прем'єр-міністр вніс подання про звільнення всіх голів місцевих адміністрацій, крім голови КМДА. Рябошапка сподівається, що дане питання буде розглянуто на найближчому засіданні Кабінету Міністрів.

За інформацією ЗМІ, Богдан попросив Кабінет міністрів про подання щодо звільнення Кличка з посади голови КМДА. Крім того, раніше він заявляв про необхідність розділення повноважень мера Києва і голови міської держадміністрації.

У той же час експерти вже нагадали Банкової, що Конституційний суд в 2003 році постановив, що головою Київської міської державної адміністрації має призначатися лише особа, обрана Київським міським головою.

    Реклама на dsnews.ua