• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

На Банковій розповіли, чому повернення українців з Сирії затягнулося на півтора роки

Повернення громадян України з Сирії, де вони утримувалися в таборах для біженців, затягнулося через перевірки СБУ, а також ситуації з безпекою і епідемічну ситуацію

Повернення громадян України з Сирії
Повернення громадян України з Сирії
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в заяві Офісу президента України, інформує "ДС".

В Офісі нагадали, що спеціальна робоча група по поверненню громадян України з Сирії була створена в червні 2019 року. До неї увійшли, зокрема, представники Служби безпеки України. які перевіряли громадян, які перебувають в Сирії, на наявність можливих зв'язків з учасниками міжнародної терористичної організації "Ісламська держава". За результатами тривалих перевірок контррозвідка СБУ не виявила фактів причетності цих громадян до терористичної діяльності.

"У жовтні того ж року запропонований українськими відомствами план евакуаційних заходів був узгоджений главою держави, але через загострення військово-політичної ситуації і ситуації з безпекою на території Сирії евакуацію українців довелося відкласти", — відзначили в ОПУ.

Також повідомляється, що на можливість забрати українців негативно вплинула пандемія COVID-19, через те, що в зв'язку з поширенням коронавірусу на території Сирії та Іраку були введені значні обмеження, зокрема були закриті кордони і припинилося авіасполучення. Повернення до процесу евакуації стало можливим лише в кінці 2020 року, коли стабілізувалася ситуація з безпекою і епідемічна ситуація в цих країнах.

Міністр оборони України Андрій Таран зазначив, що війна в Сирії торкнулася дуже багатьох людей, і серед них також виявилися українці.

"Війна завжди завдає найбільшої шкоди найбільш вразливим — жінкам і дітям. Абсолютно логічним було рішення повернути наших громадян, які перебували в таборі для біженців", — підкреслив він.

Представники влади запевнили, що робота над звільненням інших українців, які перебувають в сирійських таборах, триватиме.

Як повідомляла "ДС", 31 грудня до Києва повернулися дві громадянки України і семеро дітей, які перебували в сирійських таборах біженців.

    Реклама на dsnews.ua