• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

На Донбасі п'ять КПВВ заблоковані російськими бойовиками

Реклама на dsnews.ua

Російсько-окупаційні війська продовжують перешкоджати вільному перетину громадян в контрольних пунктах в'їзду-виїзду "Щастя", "Золоте", "Гнутове", "Майорське" і "Мар'їнка" на Донбасі

Про це йдеться в повідомленні пресофіцера ДПСУ Ігоря Лизогуба в Facebook, передає "ДС".

Майже через місяць після запуску в роботу нові пункти пропуску "Золоте" і "Щастя" залишаються заблокованими.

Фактично щоденний пропуск здійснюється тільки в контрольному пункті вʼїзду-виїзду "Станиця Луганська", а рух по дорожньому коридору на КПВВ "Новотроїцьке" окупанти розблоковують два рази в тиждень в понеділок і пʼятницю.

У той же час всі контрольні пункти вʼїзду-виїзду в районі операції Обʼєднаних сил з української сторони відкриті щодня з 08.00 до 16.00 і функціонують в штатному режимі.

За минулу добу на КПВВ "Станиця Луганська" 523 людини пройшли в сторону тимчасово окупованої Луганщини, а 1 002 особи пройшли на контрольовану територію. Також 7 грудня представники окупаційної адміністрації на один день розблокували перетин лінії розмежування навпроти КПВВ "Новотроїцьке", де 84 громадянина і 19 транспортних засобів перейшли на тимчасово окуповану територію України, одночасно 46 громадян та 7 транспортних засобів перейшли на контрольовану територію.

"Нагадуємо, що з метою недопущення поширення коронавірусної інфекції при перетині КПВВ діють протиепідемічні заходи. Переміщення по території контрольного пункту здійснюється за дотримання соціальної дистанції і з надітими індивідуальними засобами захисту органів дихання. Крім того, для пропуску на контрольовану територію громадяни повинні пройти температурний скринінг і дати згоду на проведення заходів обовʼязкової самоізоляції з використанням єдиного електронного сервісу "Дій вдома" або обсервації", — зазначив Лизогуб.

Нагадаємо, Україна заявила, що 10 листопада відкриває всі КПВВ : в Донецькій області — КПВВ "Гнутове", "Новотроїцьке", "Марʼїнка", "Майорське"; на Луганщині — "Станиця Луганська", "Щастя" і "Золоте". Однак "ЛНР" сказала, що не відкриватиме зі свого боку нові КПВВ "Щастя" і "Золоте" 10 листопада. У свою чергу, "ДНР" сказала, що буде як і раніше відкривати "Оленівку" два дні на тиждень, а інші КПВВ залишить закритими.

Також Німеччина і Франція закликали Росію вплинути на терористів в питанні відкриття пунктів пропуску на Донбасі. Зазначалося, що Україна створила умови для поліпшення ситуації на КПВВ до настання зими і для полегшення становища людей на Донбасі.

Представник МЗС РФ Марія Захарова заявила, що Росія не буде використовувати свій вплив на терористів "ЛНР" для відкриття КПВВ в районі Щастя і Золотого в Луганській області, так як вважає, що в ситуації винна Україна.

    Реклама на dsnews.ua