• USD 27.9
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

На тлі критики від Трампа і Зеленського в ЄС заявили про "безпрецедентне" підтримці України

Реклама на dsnews.ua
За п'ять років Євросоюз акумулював найбільший пакет підтримки Україні у своїй історії

Про це заявила прес-секретар Верховного представника ЄС із закордонних справ, віце-президента Єврокомісії Федерики Могерини Майя Косиянчич, інформує "ДС" з посиланням на Радіо Свобода.

Сооветствующая реакція з'явилася незабаром після того, як 25 вересня була опублікована стенограма розмови за 25 липня між президентом України Володимиром Зеленським і президентом США Дональдом Трампом, в якій обидва прийшли до спільної думки, що європейські держави роблять недостатньо для допомоги Україні.

"За ці п'ять років ми зібрали для України найбільший пакет підтримки в історії Європейського союзу. Будучи переконаним прихильником України та її демократичного шляху, і визнаючи безпрецедентні проблеми, з якими стикається Україна, і безпрецедентні зусилля по проведенню реформ після Революції 2014 року, Європейський союз разом з європейськими фінансовими інститутами мобілізував більше 15 мільярдів євро грантів та позик для підтримки процесу реформ " , - йдеться в заяві прес-секретаря Могерини.

У тексті також зазначається, що сума в понад 15 мільярдів євро не включає "численних вкладів" від окремих країн-членів ЄС, які були надані Україні.

"Послідовним меседжем було - чим більше реформ в Україні, тим більше підтримки ЄС. І за останні 5 років в результаті цієї амбітної програми реформ, рішуче підтримуваної і супроводжуваної Європейським союзом, Україна досягла більшого, ніж два десятиліття тому ", - йдеться в заяві.

Нагадаємо, 25 вересня Адміністрація президента США опублікувала стенограму телефонної розмови лідера США Дональда Трампа і його українського колеги Володимира Зеленського, яка стала причиною старту процедури імпічменту главі Білого дому.

    Реклама на dsnews.ua