• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

На "плівках Медведчука-Суркова" "засвітився" ексглава СБУ Грицак: він прокоментував

На записах нібито розмови лідера ОПЗЖ Віктора Медведчука і колишнього помічника президента Росії Владислава Суркова згадується ім'я колишнього глави Служби безпеки України Василя Грицака

Василь Грицак
Василь Грицак
Реклама на dsnews.ua

При цьому ексглава СБУ в розмові з "Радіо Свобода" підтвердив, що в 2014 році контактував із «міністром оборони ДНР» Володимиром Кононовим, але питання стосувалося обміну полоненими, передає "ДС".

«Це був 2014 рік, і в нас дійсно готувався великий обмін. Цей обмін готувався досить довго, більше місяця. Фактично ми, коли були вже готові до обміну, наскільки я пам'ятаю, російська сторона поставила тоді обов'язковою умовою ввести Медведчука до складу Тристоронньої контактної групи як гаранта того, що всі домовленості, які обіцяє Україна, будуть виконані ... Тоді за рішенням президента був Медведчук включений попереднім главою СБУ Валентином Наливайченком до складу Тристоронньої контактної групи», — пояснив Грицак.

За його словами, при підготовці обміну полоненими було кілька контактів із Кононовим.

«Ми це завжди робили ... Ми проводили обміни досить успішно, ми не включали ні політичного керівництва, ні нашого, ні так званих "республік", а приймали рішення, так би мовити, на оперативно-тактичному рівні і забирали наших хлопців із в'язниць, із ям», — заявив ексглава СБУ.

Грицак додав, що ніколи не обговорював із терористами «ДНР» і «ЛНР» питання передачі «готівки» на окупованих територіях.

«Це абсурд, просто абсурд. Мені хотілося би подивитися в очі тому ж Медведчуку, що він мав на увазі, коли це ніс. Ні про яку взагалі "готівку" не йшлося. Нас можна звинуватити в чому завгодно, тільки не в таких речах ... Йдеться про цілеспрямовані спроби дискредитації нас», — сказав він.

Нагадаємо, в лютому в одному з інтернет-видань було оприлюднено запис нібито розмови колишнього помічника президента Росії Владислава Суркова і Віктора Медведчука, які в 2014 році обговорювали поставки електроенергії в окупований Крим і обмін полоненими на Донбасі.

В СБУ заявили, що уважно вивчать інформацію на аудіозаписі.

Віктор Медведчук заявив, що не готовий підтвердити достовірність опублікованих записів.

15 березня в мережі з'явилися записи ще трьох переговорів про ситуацію на Донбасі. Голоси на аудіо схожі на народного депутата від ОПЗЖ, кума президента РФ Віктора Медведчука і колишнього помічника президента Росії Владислава Суркова.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua