• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

На побудованій за російськими лекалами АЕС в Білорусі повідомили про проблеми

Реклама на dsnews.ua

На першому енергоблоці Білоруської атомної електростанції (БілАЕС), підключеному на початку листопада до енергосистеми країни, змінюють обладнання

Про це йдеться в повідомленні міністерства енергетики Білорусі, передає "ДС".

"В ході проведених випробувань відповідно до програми етапу "Енергетичний пуск" виявлена необхідність заміни окремого електротехнічного вимірювального обладнання", — повідомляє відомство.

Тим часом Tut.by з посиланням на свої джерела повідомляє про вибухи декількох трансформаторів напруги на першому енергоблоці.

"Формально нічого незвичайного не сталося, аналогічна подія траплялося на Ленінградській АЕС, але розслідування, відновлення схеми видачі потужності і повторне налагодження займе багато часу", — цитує видання слова неназваного співрозмовника. Він також повідомив, що найближчим часом БілАЕС не постачатиме енергію і що у електростанції є гарантійні претензії до виробника трансформаторів.

Про припинення вироблення електроенергії на БелАЕС через зупинку турбіни також написали ряд Telegram-каналів.

Нагадаємо, в день відкриття БілАЕС, 7 листопада, самопроголошений "президент" Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що республіка стає ядерною державою.

БелАЕС з двома реакторами ВВЕР-1200 сумарною потужністю 2400 МВт була побудована за російським проєктом "АЕС-2006" з водо-водяними реакторами третього покоління підвищеної безпеки.

    Реклама на dsnews.ua