• USD 38.4
  • EUR 41.6
  • GBP 48.7
Спецпроєкти

На посівну: банки видали аграріям кредитів на 1,8 млрд. грн

Українські банки видали аграріям кредитів на 1,785 млрд гривень для проведення посівної компанії

Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні Міністерства аграрної політики та продовольства, передає "ДС".

"Станом на 5 квітня (без урахування перехідних минулорічних кредитів)…понад 900 с/г товаровиробників залучили кредити в українських банках на загальну суму 1,785 млрд гривень. За програмою портфельних гарантій 80% – на 1,494 млрд гривень. Серед регіонів-лідерів із залучення кредитів: Кіровоградська область (405 млн гривень – що становить 22% від загальної суми), Вінницька область (365 млн гривень – 20,4%), Дніпропетровська область (267 млн ​​гривень – 14,9%), Одеська область (161 млн гривень – 9%), Львівська область (159 млн гривень – 8%)", – йдеться в повідомленні.

Згідно з повідомленням, при кредитуванні до 60 млн гривень за цією програмою – процентна ставка для аграріїв становить 0% річних (за програмою державної фінансової підтримки "Доступні кредити 5-7-9%").

Термін кредитування – до 6 місяців, а після його завершення відсоткова ставка для позичальників становитиме 5%.

Скористатися кредитом можуть аграрії, які підлягають визначенню с/г товаровиробника.

"Держава зробила все, щоб максимально, наскільки це можливо в період війни, нівелювати ризики зриву посівної. Кредитування аграріїв – один із основних пріоритетів банків. Умови надання кредитів спрощені максимально. Причому банки кредитують наших аграріїв навіть у тих регіонах, де ведуться бої, тому що необхідно сіяти і навіть під такою небезпекою люди виходять на свої поля, сьогодні кожен із них йде на героїчний подвиг", – наголосив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна під час весняно-польової кампанії 2022 року скоротить посівні площі на 25-30% через військову агресію Росії, але загалом посівна триває успішно.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua