• USD 28.3
  • EUR 32.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

На сайті "Дії" тепер можна оформлювати пенсії та субсидії: як це зробити

Міністерство цифрової трансформації запустило онлайн-послуги з оформлення та перерахунку пенсії, а також оформлення субсидій на порталі державних послуг "Дія"

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби відомства, повідомляє "ДС".

"Ми максимально спростили їхнє отримання: прибрали бюрократію, поїздки до держустанов, десятки ксерокопій і довідок. Потрібно лише "Дія" і кілька хвилин. Тепер українці самі обирають, коли їм зручно отримувати держпослуги", — сказав віцепрем'єр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров під час презентації.

На порталі "Дія" тепер доступні:

Оформлення субсидій. Потрібно подати заяву на порталі "Дія" та підписати своїм кваліфікованим електронним підписом. У Мінцифри обіцяють, що на заповнення заяви піде 30 хвилин. Заява автоматично надійде до органів соцзахисту, які призначають субсидії. Крім того, субсидія на більшість видів ЖКГ продовжуватиметься автоматично, якщо у людини протягом року нічого не змінилося.

Призначення та перерахунок пенсій. На порталі "Дія" потрібно заповнити анкету, завантажити необхідні документи та надіслати заявку.

"Процес максимально автоматизований, аби кожен міг це зробити. Скоротили кількість документів, полів для заповнення та час очікування", — пояснили в Мінцифри.

Користувачеві треба зазначити, який вид пенсії він хоче отримувати і як: на банківську картку чи у відділенні пошти. Далі заявка потрапить на розгляд до Пенсійного фонду автоматично.

ОК-5, ОК-7, виписка з реєстру застрахованих осіб і довідка про доходи пенсіонера. ОК-5 та ОК-7 — це довідки про трудовий і страховий стаж. Вони необхідні при оформленні на роботі або призначення пенсії, нарахування лікарняних. Тепер їх можна згенерувати на порталі "Дія". Те саме стосується і виписки з Реєстру застрахованих осіб та довідки про доходи пенсіонера. Необхідна довідка сформується та надійде на електронну пошту користувача.

Як повідомляла "ДС", з 1 грудня на порталі державних послуг "Дія" з'явиться можливість міняти місце проживання.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua