• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

На сайті президента розмістили петицію із закликом до Зеленському: Йди у відставку або зізнайся, що брехав

Реклама на dsnews.ua

На сайті президента України розмістили петицію із закликом до Володимиру Зеленському виконати свою обіцянку піти у відставку в разі порушення ним закону

Петиція за добу набрала вже більше 7 тис. підписів, інформує "ДС".

Електронна петиція №22/100754-еп була викладена 8 липня, її ініціатором виступив Уколов Віктор Олександрович, інформує "ДС".

Він нагадав, що 18 квітня 2019 р. у програмі "Право на владу" Володимир Зеленський пообіцяв подати у відставку, якщо порушить закон.

"Цим він обнадіяв і отримав підтримку 73% виборців у другому турі, що пройшов через чотири дні після тієї заяви. 7 липня 2020 р. президент Володимир Зеленський зізнався, що не задекларував величезну суму доходів від продажу ОВДП і цим порушив Закон "Про попередження корупції". Звертаємося до пана президента з закликом дотримуватися слова і подати у відставку, або визнати, що за 4 дні до другого туру 18 квітня 2020 р. він збрехав своїм виборцям", - сказано в тексті петиції.

В даний час петицію підписали 7 тис. 175 осіб. На збір необхідно 25 тис. підписів, на що залишилося ще три місяці.

Як повідомляла "ДС", 7 липня президент України Володимир Зеленський особисто поінформував Національне агентство з питань запобігання корупції про порушення ним законодавства. Мова йде про неподання повідомлень про суттєві зміни в майновому стані.

Так, в 2019 р. родина глави держави отримала кошти в рахунок погашення вартості облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) на загальну суму 5,1 млн грн та здійснила витрати на придбання ОВДП у сумі 5,2 млн грн. Відповідно, вартість цих облігацій перевищувала 50 прожиткових мінімумів.

Згідно із законодавством Володимир Зеленський повинен був подати до Реєстру декларацій повідомлення про суттєві зміни в майновому стані протягом 10 днів з моменту покупки і продажу ОВДП. Проте в реєстр не надходили такі повідомлення.

Зеленський підкреслив, що всі громадяни України рівні перед законом, і готовий нести відповідальність за порушення у відповідності з чинним законодавством.

    Реклама на dsnews.ua