• USD 28.4
  • EUR 33.8
  • GBP 38
Спецпроєкти

На засіданні РНБО планують розглянути два сценарії розв'язання ситуації з КСУ, — ЗМІ

Реклама на dsnews.ua

На сьогоднішньому засіданні Ради з національної безпеки і оборони України будуть розглянуті два сценарії розв'язання ситуації з Конституційним судом. Один передбачає внесення законопроєктів для відновлення роботи системи е-декларування, другий — регулювання роботи КСУ

Про це в коментарі "РБК-Україна" розповів радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк, передає "ДС".

Він зазначив, що президент може внести пакет законопроєктів, які зможуть відразу ж реанімувати положення електронного декларування. Також можливий варіант з реформуванням роботи КСУ.

"Є два сценарії. Перший — це цілий пакет законопроєктів, який президент швидко внесе в парламент після рішення РНБО. Другий — це оцінка діяльності Конституційного суду і спроба відрегулювати його роботу, щоб він не дозволяв собі подібні політичні ексцеси. Можливо парламенту будуть запропоновані кілька напрямків реформування Конституційного суду", — сказав Подоляк.

Як повідомляла "ДС", 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з питань запобігання корупції. Зокрема, скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів.

Представник президента в Конституційному Суді Федір Веніславський заявив, що дане рішення може нести загрозу для євроінтеграції України, в тому числі і для безвізового режиму з ЄС.

Постійний представник Верховної Ради в Конституційному Суді Ольга Совгиря заявила, що це рішення прийнято "з кричущими процесуальними порушеннями" і є "сумнівним за змістом". За її словами, це може спровокувати міжнародний скандал.

В Офісі президента заявили, що глава держави скористається правом законодавчої ініціативи і відновить кримінальну відповідальність за невнесення відомостей про майновий стан в декларацію, а також поверне контролюючі функції антикорупційним органам.

    Реклама на dsnews.ua