• USD 27.9
  • EUR 33.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

На Тупицького, незважаючи на його відсторонення, продовжують розподіляти справи в КСУ, — ЗМІ

На главу Конституційного суду Олександра Тупицького продовжують розподіляти справи, незважаючи на указ президента Володимира Зеленського про його відсторонення від посади судді

Олександр Тупицький
Олександр Тупицький
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в розслідуванні програми Схеми, передає "ДС".

В цьому році, вже після оголошення Офісом генерального прокурора підозри Тупицькому і президентського указу про відсторонення від посади судді, на нього були розподілені щонайменше три справи, повідомляють журналісти.

Перша справа — це конституційна скарга від громадянина Володимира Єрьоміна від 5 січня 2021 року, що стосувалася відповідності Конституції окремих положень закону "Про запобігання фінансової катастрофи і створення передумов для економічного зростання в Україні", а також закону "Про національну поліцію".

Справи на суддю Тупицького продовжували розподілятися і після того, як держохорона припинила пускати його в приміщення КСУ.

25 січня на Тупицького була розподілена ще одна скарга — від громадянина Олега Тищенка щодо відповідності Конституції окремих положень закону "Про Державний земельний кадастр".

І третя справа потрапила на Тупицького 22 лютого цього року. Це конституційна скарга громадянки Наталії Калашник про відповідність Конституції окремих положень Господарського процесуального кодексу України.

На прохання "Схем" прокоментувати, що означає такий розподіл, як розглядає справи відсторонений указом президента суддя Тупицький, який також не має доступу в приміщення суду, в Конституційному суді повідомили: "Автоматичний розподіл звернень до суду щодо судді Тупицького О.М. означає виконання передбачених законом №2135, регламентом і інструкцією зазначених вище заходів щодо всіх конституційних подань, звернень, скарг, що надходять до суду, з метою їх розподілу між усіма суддями, включаючи Тупицького О.М.".

Крім того, журналісти встановили, що Тупицький також готує для інших суддів КСУ проєкти порядку денного — тобто, що саме їм треба розглядати, а що — ні.

Колишній голова Конституційного суду Станіслав Шевчук висловив таку думку: "У КСУ зараз "гібридний голова". Як би — Тупицький, але юридично повинен бути Сергій Головатий (заступник голови КСУ — "ДС"). Але де-факто Тупицький формує порядок денний, розсилає суддям ".

У коментарі "Схемам" суддя Ігор Сліденко заявив, що "юридично голова суду — Тупицький, де-факто його обов'язки виконує Головатий".

Сам Олександр Тупицький на прохання журналістів про коментарі поки не відповів.

Нагадаємо, раніше до Верховного Суду надійшов третій за рахунком позов через указ Володимира Зеленського про відсторонення Олександра Тупицького.

Як писала "ДС", 29 грудня 2020 року Володимир Зеленський відсторонив від виконання обов'язків суддю Тупицького, а в кінці лютого 2021 року продовжив відсторонення.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua