• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

На Заході розчаровані темпами боротьби з корупцією в Україні

Реклама на dsnews.ua

У країнах "Великої сімки" розчаровані відсутністю прогресу в боротьбі з корупцією в Україні

Про це заявив посол Франції в Україні Етьєн де Понсен в інтервʼю "Інтерфакс-Україна", передає "ДС".

"Я повинен підкреслити своє розчарування. І це не тільки моє розчарування, не розчарування Франції, це розчарування країн G7. Думаю, ви стежите за нашими твітами. Зрозуміло, що ми розчаровані ситуацією, особливо коли мова йде про конфлікт навколо Конституційного суду. Також очевидно, що ми вважаємо постанову від 27 жовтня серйозною перешкодою для боротьби України з корупцією, оскільки деякі важливі аспекти законодавства виявилися під загрозою, були видалені, наприклад, положення про кримінальну відповідальність за неправдиве електронне декларування, і те, яке визначає повноваження Національного агентства з попередження корупції. Ми стурбовані і поки не бачимо достатнього прогресу", — сказав дипломат.

За його словами, боротьба з корупцією в Україні безуспішна через цілу низку причин.

"Думаю, на те є багато причин. Ймовірно, є сильні зацікавлені кола, і усунути тих, хто поставив на карту, складно. Також, ймовірно, не вистачає правових інструментів для просування реформ та є недолік правової експертизи. Наприклад, коли розробляються закони, вони недостатньо добре складені, щоб пройти через експертизу Конституційного суду. Бракує технічних деталей, і ми готові надати юридичну підтримку. У будь-якому випадку, висновок полягає в тому, що на даний момент ситуація незадовільна", — констатував він.

При цьому Понсен відмовився назвати винних у цьому.

"Я не хочу вплутуватися в пошук винних. Але я б сказав, що деякі гравці судової системи і деякі олігархи є головними перешкодами на шляху реформ на даний момент. Дуже складно реформувати країну, якщо у вас немає чистої судової системи. Я дійсно думаю, що президент Зеленський щиро переконаний в необхідності реформ і що він наполягає на цьому напрямку. Але є дуже великі перешкоди", — додав посол.

Дипломат підкреслив, що для подолання корупції необхідна політична воля.

    Реклама на dsnews.ua