• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

На Закарпатті СБУ підозрює благодійний фонд у проугорському сепаратизмі

Реклама на dsnews.ua

Співробітники Служби безпеки провели обшуки у функціонерів одного з місцевих благодійних фондів, яких підозрюють у сепаратизмі

Про це йдеться в повідомленні пресцентру Служби безпеки України, передає "ДС".

В даний час перевіряється інформація про причетність іноземного фонду до діяльності, спрямованої на порушення державного суверенітету України. Зокрема, вивчається можливе втручання у внутрішні справи нашої держави та заподіяння шкоди державній безпеці України шляхом фейкового поширення дії законодавства Угорщини та юрисдикції її державних органів на окремі регіони України.

Досудове слідство також досліджує факти сприяння іноземній державі окремими українськими громадськими діячами. Вони підозрюються в підтримці державних органів сусідньої країни у веденні підривної діяльності на шкоду Україні, зокрема в здійсненні дій з ознаками державної зради.

Під час обшуків правоохоронці виявили друковані матеріали, які популяризують так звану «Велику Угорщину» і створення етнічної автономії на Закарпатті. Також вилучені комп'ютерна техніка, засоби зв'язку та інші матеріали, які слідчі будуть вивчати як доказову базу.

Слідчі дії тривають. Операція проводилася під процесуальним керівництвом прокуратури.

Як повідомляла "ДС", новообрані депутати Сюртівської об'єднаної територіальної громади Закарпатської області під час прийняття присяги виконували гімн Угорщини.

    Реклама на dsnews.ua