• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

На засіданні ТКГ не вдалося вирішити питання з розблокуванням КПВВ на Донбасі

Реклама на dsnews.ua

Сьогодні, 24 листопада, відбулося чергове засідання Тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації на Донбасі, під час якого сторони не змогли вирішити питання розблокування роботи пунктів пропуску на Донбасі

Про це йдеться в повідомленні пресслужби української делегації в ТКГ, передає "ДС".

Гуманітарна підгрупа сьогодні знову продовжила обговорення технічних питань щодо забезпечення роботи контрольних пунктів вʼїзду-виїзду "Щастя" і "Золоте", які в цьому місяці були відкриті українською стороною в рамках домовленостей "нормандської четвірки".

"Російська сторона зайняла малозрозумілу позицію, на що їм, зокрема, вказують міжнародні посередники", — відзначили з української сторони.

Таку ж "малозрозумілу позицію" представники Росії зайняли і в питанні обміну полоненими.

Нагадаємо, Україна заявила, що 10 листопада відкриває всі КПВВ : в Донецькій області — КПВВ "Гнутове", "Новотроїцьке", "Марʼїнка", "Майорське"; на Луганщині — "Станиця Луганська", "Щастя" і "Золоте". Однак "ЛНР" сказала, що не відкриватиме зі свого боку нові КПВВ "Щастя" і "Золоте" 10 листопада. У свою чергу, "ДНР" сказала, що буде як і раніше відкривати "Оленівку" два дні на тиждень, а інші КПВВ залишить закритими.

Також Німеччина і Франція закликали Росію вплинути на терористів в питанні відкриття пунктів пропуску на Донбасі. Зазначалося, що Україна створила умови для поліпшення ситуації на КПВВ до настання зими і для полегшення становища людей на Донбасі.

Представник МЗС РФ Марія Захарова заявила, що Росія не буде використовувати свій вплив на терористів "ЛНР" для відкриття КПВВ в районі Щастя і Золотого в Луганській області, так як вважає, що в ситуації винна Україна.

    Реклама на dsnews.ua