• USD 27.5
  • EUR 32.4
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

НАБУ і САП завершили розслідування у справі Гладковського

Реклама на dsnews.ua
Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершили розслідування справи, одним з головних фігурантів якої є колишній заступник секретаря РНБО Олег Гладковський

Про це йдеться в повідомленні прес-служби САП, передає "ДС".

"Прокурорами САП і детективами НАБУ завершено досудове розслідування у справі стосовно колишнього першого заступника секретаря РНБО, екс-заступника міністра оборони і директора департаменту Міністерства оборони, підозрюваних у нанесенні збитків державі на загальну суму 17,44 млн грн", - передає "ДС".

В ході слідства було встановлено, що екс-заступник секретаря РНБО використовував службове становище всупереч інтересам держави, з метою отримання неправомірної вигоди структурою, частки у статутному капіталі якої належали йому і його близьким особам, а саме - ПАТ "Автомобільна компанія "Богдан Моторс".

За версією слідства, Гладковський забезпечив включення у державне оборонне замовлення та подальшу закупівлю за рахунок державного бюджету вантажних автомобілів підвищеної прохідності МАЗ 6317 (Богдан 6317) за завищеними цінами у дочірнього підприємства "Автоскладальний завод №2", що входить до складу "Богдан Моторс".

У той же час заступник міністра оборони і директор департаменту військово-технічної політики розвитку озброєння та військової техніки Міноборони організували закупівлі в межах державного оборонного замовлення вищезазначених вантажних автомобілів.

В САП відзначили, що автомобілі не відповідали вимогам уряду, оскільки обсяг робіт за рівнем локалізації в Україні становив 10%. При цьому закон вимагає, що обсяг робіт по створенню транспортних засобів безпосередньо в Україні не повинен бути нижче 60%.

"Компанія погодилася довести рівень локалізації до 20% до кінця 2017 року і подальшого його збільшення до 30% протягом трьох років. Однак ці умови так і не виконала, незаконно перевівши витрати по збільшенню рівня локалізації на бюджет", - йдеться в повідомленні.

Крім того з'ясувалося, договір між Міністерством оборони і компанією-виробником передбачав часткову передоплату, а також фіксування ціни товарів. Однак всупереч цій умові, ціна за товари була збільшена і відповідальні за проведення закупівлі посадові особи департаменту Міноборони її погодили, попередньо отримавши схвалення заступника міністра оборони.

Як наслідок, фірмі незаконно переплатили 17,44 млн грн.

Також, Гладковскому інкримінується внесення недостовірних відомостей в декларацію. Екс-чиновник не задекларував доходи подружжя, отримані від здачі в оренду елітної нерухомості в центрі Києва, про які йому було достеменно відомо, а саме $54 тис. за 2016 рік, $63 тис. за 2017 рік і $47,5 тис. за 2018 рік.

На сьогодні досудове розслідування у справі завершено. Матеріали кримінального провадження відкриті для підозрюваних та їх адвокатів.

Нагадаємо, 17 жовтня 2019 року НАБУ повідомило про затримання колишнього першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського нібито при спробі виїхати з України. Він був затриманий за підозрою у зловживанні службовим становищем (ч. 2 ст. 364 КК України). Суд заарештував його з заставою в 10 млн грн. Заставу внесли 21 жовтня, в той же день Гладковський вийшов із СІЗО.

В середині лютого Вищий антикорупційний суд дозволив Гладковскому виїжджати за межі Київської області.

14 травня Олегу Гладковскому повідомлено про зміну підозри, сума завданих збитків зросла з 10,62 млн грн до більш 17,44 млн грн.

    Реклама на dsnews.ua