• USD 27.4
  • EUR 32.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

НАБУ перевів справу VAB банку в політичну площину, - нардеп

Реклама на dsnews.ua
На засіданні комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики по справі про рефінансування VAB банку представники Національного антикорупційного бюро не відповів ні на одне питання конкретно

Про це заявив народний депутат Анатолій Бурмич, передає "ДС" з посиланням на Depo.ua.

Під час засідання він звернувся до представника НАБУ: "Матеріалами ревізії у вас задокументовано конкретне привласнення цих коштів чи ні?".

Йому відповіли, що "НАБУ не може коментувати докази по справі, так як це компетенція суду".

Потім нардеп поцікавився, скільки таких справ (про присвоєння коштів банками) веде НАБУ, але також не отримав відповіді.

"Якщо ми тут зібралися поговорити, ви не дали відповіді, тоді навіщо ми тут збираємося? Якщо ви кажете, що не можете говорити, тоді ви збирайтеся без нас, йдіть і з'ясовуйте питання, де коми розставити. Це ж можна зробити без нас. Ви самі переклали це питання в політичну площину, а тепер не хочете спілкуватися", - обурився Бурмич.

Нагадаємо, 22 листопада 2019 Олега Бахматюка в Україні оголосили в розшук. Власник компаній Ukrlandfarming звинуватили у нецільовому використанні 1,2 млрд грн рефінансування від НБУ.

У червні Печерський райсуд Києва ухвалив рішення, яким скасував незаконну постанову колишнього заступника генпрокурора Віталія Касько про відкриття кримінального провадження стосовно власника агрохолдингу "Укрлендфармінг" Олега Бахматюка. У рішенні суду йдеться про постанову, що забороняє поновлення кримінальної справи про рефінансування VAB Банку, яке було закрито через відсутність складу злочину.

25 червня Офіс генерального прокурора виконав рішення Печерського райсуду і скасував постанову про відновлення кримінального провадження проти Бахматюка у справі рефінансування VAB банку.

Крапку в цій справі має поставити Спеціалізована антикорупційна прокуратура, очолювана Назаром Холодницким. Разом з тим за станом на 8 липня САП це рішення не виконала. Крім того, Національне антикорупційне бюро України, очолюване викритих у корупції Артемом Ситником, також відмовилося виконати зазначене вище рішення Печерського райсуду.

Довідка. Справу проти екс-заступника голови Нацбанку Олександра Писарука та фактичного власника VAB банку Олега Бахматюка було відкрито через нібито нецільового використання коштів рефінансування, наданих НБУ в період банківської кризи 2014 року. Висновки експертиз Фонду гарантування вкладів і заяви НБУ підтверджують, що всі кошти рефінансування були витрачені за прямим призначенням - їх отримали вкладники банку. Крім того, Олег Бахматюк сам запропонував державі повернути до бюджету 8 млрд боргів, однак відповіді на свою пропозицію від НБУ так і не отримав.

    Реклама на dsnews.ua