• USD 41.5
  • EUR 45.2
  • GBP 53.6
Спецпроєкти

НАБУ просять перевірити причетність Кудрицького до виведення з "Укренерго" 1,4 млрд грн

Безоплатне постачання електроенергії НЕК "Укренерго" на 1,4 млрд грн в березні 2022 року компанії "Юнайтед Енерджі", афілійованій з Ігорем Коломойським, може свідчити про наявність змови між скандальним олігархом та керівництвом НЕК

Реклама на dsnews.ua

Про це волонтер та блогер Назар Приходько написав на своїй сторінці у Facebook, передає "ДС".

"Йдеться про крадіжку електроенергії на суму понад 1,4 млрд грн. В результаті "консенсусу" між "Укренерго" та "Юнайтед Енерджі", що належить молодшому партнеру Коломойського Михайлу Кіперману, НЕК без жодної оплати відпустило електроенергії Коломойському на півтора мільярди гривень, яку той успішно продав, а гроші вивів", — пише блогер.

За його словами, НАБУ завело справу, але голова НЕК Володимир Кудрицький не фігурує в ній ані як свідок, ані як підозрюваний. При цьому Приходько нагадує, що два топ-менеджери НЕК, які відповідали за цю угоду, виїхали за кордон за службовими відрядженнями, одне з яких Кудрицький підписав особисто. 

Приходько підкреслює, що для того, аби уникнути відповідальності за нестачу коштів в результаті цієї оборудки, керівництво "Укренерго" вирішило перекласти відповідальність на банк-гарант, подавши на нього до суду. Але у банку відмовилися платити, заявивши, що "Укренерго" та "Юнайтед Енерджі" вступили у змову та свідомо порушили умови банківської гарантії. Висновки банку було підтверджено експертизою ДАСУ та НКЕРКП, де прямо зазначається, що відповідальність за ситуацію лежить саме на посадових осах "Укренерго".

Волонтер підкреслює, що після того, як банк виграв у суді першу інстанцію, до юридичної атаки на фінустанову доєдналася "Юнайтед Енерджі", що є ознакою наявності узгоджених дій між компанію та НЕК.

"Кудрицький та Коломойський об’єднали зусилля і спільно почали юридичну війну проти банку. Історія абсолютно в стилі і дусі Ігоря Валерійовича, дарма, що він зараз перебуває у СІЗО (якщо дійсно у СІЗО) – вкрасти і потім повісити це на інших", — зазначає блогер.

За словами Назара Приходька, він подав до НАБУ заяву про вчинення злочину Володимиром Кудрицьким за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки) та ст. 214 КПК України, яка зобов’язує слідчого впродовж 24 годин розпочати досудове розслідування та внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань. 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua