• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

НАБУ повідомило про підозру Омеляну

Реклама на dsnews.ua

НАБУ оголосило про підозру ексголові Мінінфраструктури Володимиру Омеляну у вчиненні незаконних дій, в результаті яких держбюджет недоотримав 30,5 млн грн

Про це йдеться в повідомленні пресслужби НАБУ, передає "ДС".

Так, дії ексміністра кваліфіковані за ч. 2 ст. 211 Кримінального кодексу (видання службовою особою нормативно-правового акта, що зменшує надходження до бюджету всупереч закону, якщо предметом таких дій були бюджетні кошти в особливо великих розмірах).

За даними слідства, в грудні 2017 р. Омелян видав наказ про зменшення всіх портових зборів (крім маякового) на 20%. У той же час один з цих зборів - адміністративний - є дохідною частиною державного бюджету. Тому змінити його розмір могла тільки Верховна Рада, а не міністр.

До того ж додали в НАБУ, Міністерство фінансів виступало проти зменшення всіх портових зборів, серед іншого, підкреслюючи, що саме зменшення адміністративного збору призведе до недоотримання доходів у державний бюджет.

НАБУ повідомляє, що про це Мінфін інформував Омеляна неодноразово.

У результаті відзначають у бюро рішення ексчиновника про зменшення портового (адміністративного) збору призвело до ненадходження до державного бюджету в 2018 р. 30,4 млн грн: замість очікуваних 203,5 млн грн отримано 173,1 млн грн.

Згодом Міністерство інфраструктури визнало, що наказ про зменшення зборів не досяг поставленої мети.

Сам Омелян повідомив у Facebook, що його в п'ятницю запросили в НАБУ на допит в якості свідка і намагаються вручити підозру.

Він підкреслив, що знизив на 20% портові збори для збільшення товаро/вантажопотоку і що завдяки цьому зниженню морська галузь продемонструвала в 2018-2019 рр. зростання більш, ніж на 20%, і зростає й досі.

"Це, безумовно, прецедент, і тепер будь-який уряд, що полегшує тиск на бізнес, займається дерегуляцією, скорочує ЄСВ, зменшує інші податки - може бути звинуваченим у шкідництві. Шкода, що НАБУ на очах перетворюється в ДБР-2. До речі, першим було виробництво за Раянейр. Там я теж "завдав" збитки?" - написав він у соцмережі.

Нагадаємо, в квітні Вищий антикорупційний суд зобов'язав Національне антикорупційне бюро України зареєструвати кримінальне провадження стосовно ексміністра інфраструктури Володимира Омеляна та його колишніх підлеглих за доведення до банкрутства ДП "Бердянський морський торговельний порт".

    Реклама на dsnews.ua