• USD 27
  • EUR 31.8
  • GBP 37.2
Спецпроєкти

НАБУ взялося за Шмигаля та Кабмін через розтрату COVID-фонду

Національне антикорупційне бюро почало кримінальне провадження стосовно членів Кабінету міністрів і прем'єр-міністра Дениса Шмигаля щодо розтрати коштів зі спеціального фонду для боротьби з коронавірусом

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив представник Офісу генерального прокурора, передає "ДС" з посиланням на "Українські новини".

Справу відкрили 2 липня під час виконання рішення Вищого антикорупційного суду, який зобов'язав почати таке розслідування.

"Рішення суду виконано", — зазначили у відомстві.

Згідно з рішенням ВАКС, 25 травня в НАБУ надійшла заява, в якій позивач заявив про вчинення прем'єр-міністром і членами Кабінету Міністрів кримінальних злочинів.

У заяві міститься інформація про вчинення зазначеними особами злочинів, передбачених ч. 2 ст. 210 (нецільове використання бюджетних коштів, здійснення видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням) ч. 2 ст. 367 (службова недбалість), а саме виділення з фонду боротьби з COVID-19 коштів на інші сфери державного управління, всупереч вимогам закону.

При цьому НАБУ відмовилося зареєструвати таке кримінальне провадження.

Після цього заявник подав скаргу на НАБУ до суду. ВАКС задовольнив її частково і зобов'язав НАБУ почати розслідування.

Як повідомляла «ДС», на початку листопада 2020 року протягом тижня з Фонду боротьби з коронавірусом було виділено понад 1 млрд гривень на відновлення автодоріг державного значення. За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаль, виділені кошти покликані подолати економічні наслідки пандемії COVID-19 в Україні.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua