• USD 28.4
  • EUR 33.7
  • GBP 37.8
Спецпроєкти

НАБУ займається приписками: в повітрі розчинилося 800 млн грн

17 серпня під час брифінгу директор НАБУ Артем Ситник заявив, що економічний ефект від роботи НАБУ у І півріччі 2020 року склав більше 1,5 млрд грн. Однак у офіційній відповіді на журналістський запит НАБУ вказує іншу суму, більш, ніж вдвічі меншу за заявлену Ситником: лише 689 млн грн

Директор НАБУ Артем Сытник / НАБУ
Директор НАБУ Артем Сытник / НАБУ
Реклама на dsnews.ua

Заява директора НАБУ Артема Ситника про те, що економічний ефект від роботи його відомства у І півріччі 2020 року склав понад 1,5 млрд грн, не відповідає дійсності. У відповіді на запит "ДС" щодо надходження зазначеної суми до державного бюджету України в помісячному розрізі та по статтях надходжень (від реалізації майна, коштів, конфіскованих за вчинення корупційних та повʼязаних з корупцією правопорушень тощо) НАБУ повідомило, що насправді бюджет від їх діяльності отримав суттєво меншу від суми, що була заявлена Ситником.

"За І півріччя 2020 відшкодованих збитків понад 689 млн грн, з яких 1,95 млн грн відшкодовано добровільно особами у ході досудового розслідування, понад 82 млн грн сплачено коштів суб’єктом господарювання та на понад 605 млн грн погашено третіми особами заборгованість, що виникла при вчиненні кримінального правопорушення", — йдеться у відповіді НАБУ на запит журналістів. Таким чином, заява директора НАБУ про 1,5 млрд грн економічного ефекту від діяльності відомства не відповідає дійсності. Також ДС так і не отримала відповіді від НАБУ на конкретне питання — по яких саме статтях в помісячному розрізі НАБУ перераховувало кошти до державного бюджету.

Нагадаємо, що наразі у НАБУ працює 653 працівники, з них 245 детективів, а щорічний бюджет на утримання НАБУ складає 1,038 млрд грн.

    Реклама на dsnews.ua