• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

НАБУ не має права вимагати міжнародного розшуку Бахматюка, — Інтерпол

Департамент міжнародного поліцейського співробітництва Нацполіції України повідомив Національному антикорупційному бюро України про відсутність підстав для коректного і правомірного використання системи Інтерполу, Європолу та інших подібних інструментів із метою розшуку бізнесмена Олега Бахматюка, позаяк місце його проживання відоме

Олег Бахматюк
Олег Бахматюк
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомило агентству "Інтерфакс-Україна" джерело, знайоме з ходом розслідування справи ВіЕйБі Банку, передає "ДС".

За його словами, департамент отримав відомості про адресу проживання Бахматюка в Австрії, а австрійська сторона без використання системи Інтерполу підтвердила правильність і актуальність цих відомостей центральному реєстру Австрії.

Співрозмовник агентства додав, що Нацполіція також зазначила, що сторона захисту інформувала НАБУ про місце проживання бізнесмена.

У департаменті зазначили, що питання затримання, арешту й екстрадиції Бахматюка в такому випадку виходять за межі його компетенції, сказало джерело. Він уточнив, що НАБУ зверталося до Нацполіції з цього питання наприкінці листопада, а описана вище відповідь надійшла на початку грудня.

Нагадаємо, Офіс генерального прокурора 3 грудня поінформував, що двічі повертав НАБУ матеріали кримінального провадження щодо екстрадиції Бахматюка і готовий направити їх компетентним органам інших країн після усунення Бюро недоліків.

НАБУ підозрює власника "Укрлендфармінг" і колишнього бенефеціара ВіЕйБі Банку Бахматюка нібито в змові з експершим заступником голови Нацбанку Олександром Писаруком для виведення в 2014 році 1,2 млрд грн рефінансування з цього комерційного банку.

Бахматюк неодноразово заявляв, що знаходиться в Австрії і готовий брати участь у всіх процесуальних діях.

Як раніше повідомляла адвокат Тетяна Козаченко, Олег Бахматюк не перебуває в міжнародному розшуку, а місце його перебування відоме НАБУ та іншим слідчим органам.

"Олег Бахматюк не перебуває у міжнародному розшуку. У жодній базі. НАБУ, САП, Прокуратура, ВАКС відома достеменна адреса місця проживання Олега. Надані всі офіційні документи щодо цього. НАБУ підтримує легенду, що Олег Бахматюк в міжнародному розшуку, бо так звучить для них вигідніше і створюється вигляд значущості розслідування", – заявила правозахисниця.

Вона повідомила, що дії НАБУ, спрямовані на екстрадицію Олега Бахматюка та рішення Апеляційної палати ВАКСа про його заочний арешт антикорупційне бюро обґрунтовує нібито наявністю міжнародного розшуку, що не відповідає дійсності. Такі дії є незаконними й суперечать міжнародним договорам.

Сам Олег Бахматюк в інтервʼю також заявляв, що НАБУ, Інтерпол і українська прокуратура офіційно повідомлені про його місцеперебування, однак НАБУ жодного разу не зверталось до нього за свідченнями за офіційною процедурою, а інших фігурантів справи, колишнього в.о. керівника НБУ Олександра Писарука і менеджерів "ВіЕйБі банку" за рік слідства допитали тільки один раз.

    Реклама на dsnews.ua