• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Нацрада з ТБ перевірить канал з пулу Медведчука через марафон "Реванш соросятні"

Реклама на dsnews.ua

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення ухвалила рішення про проведення перевірки ТОВ «Телерадіокомпанія «Нові комунікації»(телеканал «ZIK») у зв'язку з ознаками розпалювання ворожнечі і ненависті

Про це йдеться в повідомленні на сайті регулятора, передає "ДС".

"Підставою стала трансляція анонсу телемарафону «Реванш соросятні» з висловлюваннями, які мають ознаки розпалення ворожнечі і ненависті і можуть бути розглянуті як підбурювання до певних негативній дій насильницького характеру та такі, що викликають відчуття неприязні, ворожнечі до певної категорії людей або до окремих представників цих категорій", — йдеться в повідомленні.

Відзначається, що анонс телемарафону зафіксований 11.11.2020 (о 23.47) та 12.11.2020 (в 09.43, 11.52 і 12.37) хронометражем 2 хв. 33 сек. Поширювані в анонсі лексеми мають ознаки прихованого призову глядача до розпалювання ворожнечі по відношенню до невизначеної соціальної категорії «соросята» і громадян США (посадових і приватних осіб), до яких телеканал формує поведінку глядачів за допомогою маніпулювання свідомістю і впливу на психіку. Крім того, анонс "формує у глядача бажання діяти або відчуття необхідності дій проти вказаних категорій і осіб", розпалюючи в них почуття ненависті через нібито провини "соросят" і громадян США в трагедіях українського народу, які відбулися з 2014 року.

"Національна рада зауважила, що подібні заяви української загальнонаціональної телерадіокомпанії можуть бути розглянуті як підбурювання до певних негативних дій насильницького характеру і як такі, що створюють, викликають відчуття неприязні, ворожнечі до певної категорії людей… Телеканал, виготовляючи та поширюючи подібні висловлювання, має враховувати загальну напружену ситуацію в Україні, пов’язану з багатьма викликами, які загрожують існуванню країни", — підкреслили в Нацраді.

Позапланова невиїзна перевірка буде проведена в період з 14.12.2020 по 29.12.2020.

Як повідомляла "ДС", 24 листопада проросійська ОПЗЖ провела акцію під посольством США в Україні. В рамках акції людина в масці із зображенням американського бізнесмена і філантропа Джорджа Сороса водила на повідку дівчину в українському національному костюмі. Учасникам платили за це від 120 грн.

    Реклама на dsnews.ua