• USD 27.3
  • EUR 32.6
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Нацрада з ТБ заборонила телетрансляції білоруських пропагандистів

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення заборонила трансляцію в Україні білоруського телеканалу "Бєларусь 24"

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби українського регулятора, передає "ДС".

"Підставою для вилучення телеканалу із переліку дозволених для ретрансляції програм стало розміщення в його ефірі аудіовізуальних творів, заборонених для демонстрування на території України, та фільмів за участю акторів, внесених Міністерством культури та інформаційної політики до переліку осіб, які загрожують національній безпеці нашої держави", — йдеться в повідомленні.

За словами члена Нацради Максима Онопрієнка, регулятор давно і ретельно відстежує діяльність цього інформаційного ресурсу і моніторинг недавно зафіксував порушення.

Так, в ході моніторингу програм телеканалу "Бєларусь 24" в період з 19 по 22 травня 2021 були виявлені трансляції передач за участю громадян РФ з "чорного списку" Мінкульту — Олега Газманова, Бориса Щербакова та Ольги Кормухіної.

Крім того, в програмі "Панорама" за 21 травня вийшов сюжет під назвою "Український слід у спробі держперевороту в Білорусі", в якому звучали висловлювання зневаги на адресу батальйону "Донбас" (військове формування було названо "каральними батальйоном"). У сюжеті за 22 травня під назвою "Зеленський відмовив росіянам у праві вважатися корінним народом" поширювалася недостовірна інформація, яка дезінформує аудиторію. У цьому повідомленні звучали звинувачення про відмову в Україні на законодавчому рівні захищати права національних меншин через безпідставне ототожнення категорій "національна меншина" і "корінний народ". Такий контент містить елементи розпалювання національної ворожнечі.

У Нацраді додали, що трансляція проходила в запису або використовувалися заздалегідь підготовлені сюжети, а отже, мовник мав можливість редакційного контролю пропонованої глядачам інформації на достовірність.

Як повідомляла "ДС", 8 червня в ефірі білоруського телеканалу CTVBY "магістр політичних наук" Білорусі Віктор Саєвич заявив, що вся Україна, за винятком тимчасово непідконтрольного Донбасу, окупована "колективним Заходом".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua