• USD 41
  • EUR 44.7
  • GBP 53.2
Спецпроєкти

Над прийняттям України до НАТО можна працювати вже сьогодні, — Сунак

Прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак упевнений, що союзники вже зараз можуть працювати над наданням Україні членства в НАТО

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це він сказав на зустрічі з українськими журналістами, передає "ДС" із посиланням на "Європейську правду".

"Я згідний з Єнсом Столтенбергом, генеральним секретарем НАТО, який сказав, що Україна стане членом НАТО. Але ми також повинні сфокусуватись на сьогоднішній ситуації. Для мене це означає переконатися, що у нас є план продовжувати підтримку української безпеки — не тільки негайно, але і в довгостроковій перспективі", — наголосив британський прем'єр.

Він зазначив, що "частиною цього є навчання, які ми проводимо".

"Це хороший приклад того, що ви хочете зробити. Тому що в ідеалі на шляху до членства у НАТО необхідно надати Україні більше стандартного обладнання НАТО, а також забезпечити оперативну сумісність усіх сил різних країн та те, як вони використовують це обладнання, тому навчання українських пілотів тактиці НАТО також є частиною цього процесу. Це ті речі, над якими ми можемо працювати прямо зараз, і ми повинні працювати над тим, щоб зміцнити безпеку України в довгостроковій перспективі", — додав він.

За його словами, він заявив своїм партнерам та союзникам, що цю розмову "потрібно вести".

"Ми повинні переконатися, що ми говоримо про довгострокове майбутнє України, і це означає, як я вже сказав, надання більшої кількості стандартного обладнання НАТО, пошук шляхів підвищення оперативної готовності і, дійсно, переконатися, що ми думаємо про довгострокові оборонні потреби України, особливо про такі речі, як протиповітряна оборона, наприклад, та інші речі. Це все ті розмови, які я хочу вести з нашими союзниками", — наголосив Сунак.

Сунак також підтвердив, що Лондон готовий допомогти іншим країнам, які вирішать надати літаки Україні, зазначивши, що для самої Британії це завдання є складним.

Крім того, прем'єр Британії вважає, що далекобійна зброя та прискорення підтримки України здатні прискорити вирішальну перевагу українських військ на полі бою.

Як повідомляла "ДС", раніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україна в майбутньому стане членом Північноатлантичного альянсу, але зараз необхідно сконцентрувати всі зусилля союзників на перемозі над Росією.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua