• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

"Намітився конструктив": Арестович розповів, які питання Росія стала обговорювати

У переговорах про врегулювання конфлікту на Донбасі з'явився прогрес в питаннях допуску інспекторів МАГАТЕ на ядерні об'єкти на окупованій території, а також моніторингу екологічної ситуації фахівцями під егідою ОБСЄ

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив спікер української делегації в Тристоронній контактній групі Олексій Арестович в інтервʼю телеканалу "Дім", передає "ДС".

"Більше перспектив мають два питання. Перше — допуск інспектора МАГАТЕ до ядерних обʼєктів на тимчасово окупованих територіях. На наш подив, росіяни реально вступили в технічні переговори. Обговорюють питання технічної імплементації візиту інспекторів МАГАТЕ", — сказав він.

За словами спікера, візити інспекторів МАГАТЕ на ядерні обʼєкти в ОРДЛО мають бути щорічними. На окупованій території є два таких обʼєкти — в Донецьку і Луганську.

"Спочатку справи стояли так. "Допустите інспекторів МАГАТЕ, щоб ми могли провести інспекцію". Росіяни у відповідь — розмовляйте безпосередньо з так званими "ЛНР" і "ДНР". МАГАТЕ їм каже: "Не розуміємо ситуацію, коли Україна повинна розмовляти з Україною. Давайте якось рухайтеся". І дивним чином вони вступили в конструктивні переговори. Подивимось, що буде", — сказав Арестович.

Він додав, що прогрес можливий також в питанні екологічного моніторингу ситуації в ОРДЛО.

"Там під егідою ОБСЄ створена міжнародна група експертів. Зараз йде розмова про персональний кадровий склад, про лідера — міжнародного експерта, який очолить цю групу. Вона повинна займатися, зокрема, питаннями підтоплення шахт і перспективами екологічних наслідків, повʼязаних з таким підтопленням. Тут теж певний обережний конструктив намітився", — додав Арестович.

Як повідомляла "ДС", МАГАТЕ визнає суверенітет України над окупованими територіями Донбасу.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua