• USD 27.9
  • EUR 33.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

"Липові" соцопитування і вебінари по 120 тисяч грн - на що "Слуга народу" витрачала держкошти

Національне агентство з запобігання корупції провело аналіз фінансової звітності партії "Слуга народу" і виявила сумнівні операції і мільйони гривень обороту на декількох рахунках в банку "Глобус"

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у висновках за результатами аналізу партійного Звіту, передає "ДС".

Так, аналітики НАЗК встановили неповноту і недостовірність інформації в звіті партії за II квартал 2020 року. Було встановлено, що дані про виплату більш 1 млн грн підприємцю за послуги організації заходу інформацією спростовується Держприкордонслужби та визнані недостовірними. Документи про взаємини з даними ФОП і проведення сплати за послуги були датовані 24 і 29 лютого 2020 року, а також 3 березня 2020 року. У той час як банківський рахунок, з якого, згідно з документами, була проведена оплата, був відкритий тільки 17 березня 2020 року.

Також встановлено, що партія заплатила іншому ФОП за організацію опитування. При цьому анкета для опитування фактично була складена тричі і обійшлася у 36 400 грн. Ці дії підпадають під ст. 366 КК України (службове підроблення). Встановлена і відсутність можливості ФОП організовувати соціологічні дослідження, на проведення яких партія уклала договір. Подібною діяльністю ФОП раніше не займалася, а обсяг робіт не співвідноситься з термінами, вказаними в договорі.

У партійному звіті не вказані нематеріальні активи у вигляді програмної продукції на суму 66 960 грн.

НАЗК отримало інформацію від різних джерел, яка не узгоджується з зазначеними в партійному звіті обсягами послуг по організації і проведенню заходів.

У співпраці партії з "Української інтернет групою "ДА.НЕТ" також зафіксовані сумнівні операції. За розробку програмної продукції компанія отримала 5,5 млн грн. На рахунок компанії партія перерахувала близько 3,85 млн грн, які були потім перенаправлені вищевказаним підприємцям. Зокрема, на організацію соцопитування переведено 1,99 млн грн, за розробку партійного сайту — 503 тис. грн.

Крім того, на організацію проведення п'яти вебінарів було перераховано 600 тис. грн, що істотно перевищує ринкову вартість таких послуг.

У партії є 4 рахунки в банку "Глобус", один з яких за звітний період не використовувався для переказу коштів. Сальдо на другому рахунку на початок звітного періоду становило 111,7 млн грн, а на кінець — 103,6 млн грн. Сальдо на третьому рахунку становить 6,4 млн грн, на кінець — 14,8 млн грн. На четвертому рахунку на початок звітного періоду сальдо становило 3,7 млн грн, на кінець — 0,00 грн. При цьому оборот дебетних і кредитних коштів на даному рахунку в сумі перевищив 16,5 млн грн.

Нагадаємо, Національне агентство з питань запобігання корупції зупинило державне фінансування партії "Слуга народу". Відомство виявило порушення в звітах партії.

Глава партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко заявив, що в політсилі вивчають повідомлення НАЗК про зупинку державного фінансування.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua