• USD 36.6
  • EUR 35.6
  • GBP 40.3
Спецпроєкти

НАПК письмово попередило Зеленського про ризики корупції в законі про гральний бізнес

Реклама на dsnews.ua

Національне агентство з запобігання корупції направило президенту Володимиру Зеленському листа з попередженням про існування корупційних ризиків в законі "Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор"

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Агентства, передає "ДС".

"НАЗК наголосило, що попри те, що цей документ спрямований на зменшення корупції, він містить корупційні ризики та фактично не може бути реалізований, оскільки його положення суперечать одне одному. Впровадження закону в такій редакції призведе до появи корупційних схем під час отримання дозвільних документів, зробить неможливою чесну конкуренцію та прозорі правила діяльності у сфері азартних ігор", — підкреслили в НАЗК

Зокрема, процедура формування складу Комісії з регулювання азартних ігор і лотерей суперечить Конституції України, а необхідну кількість її членів для прийняття рішень чітко не визначено. Широкі дискреційні повноваження Комісії можуть призвести до субʼєктивних рішень її членів і формування корупційних практик.

Крім того, не внесені зміни в закон про дозвільні документи, чітко не визначені підстави для отримання та анулювання ліцензій на здійснення діяльності у сфері азартних ігор, процедура оплати за ліцензію суперечлива, оскільки передбачає два варіанти її внесення, які виключають один одного.

Закон не може бути реалізований враховуючи наявність у його тексті двох взаємовиключних положень, зокрема щодо внесення кандидатур для призначення членів Комісії.

У НАПК відзначили, що попереджали про корупційні ризики і Верховну Раду, однак у другому читанні депутати не врахували аргументи Нацагентства. Більше того, про ризики заявляло і Головне юридичне управління ВР.

"НАЗК сподівається, що Президент ініціює зміни, які дозволять усунути вказані корупційні ризики та зробити закон можливим для виконання", — сказано в повідомленні.

Як повідомляла "ДС", 14 липня Верховна Рада підтримала у другому читанні і в цілому законопроект "Про державне регулювання діяльності з організації та проведення азартних ігор".

11 серпня президент Володимир Зеленський підписав закон.

    Реклама на dsnews.ua