• USD 41.5
  • EUR 45.3
  • GBP 54
Спецпроєкти

НАЗК припинило фінансувати партію "Голос"

Національне агентство з питань запобігання корупції виявило низку суттєвих порушень у звітах партії "Голос". Тому фінансування статутної діяльності політичної сили було припинено

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Йдеться про партійні звіти про майно, доходи та зобов’язання фінансового характеру за III – IV квартали 2020 року, передає "ДС" з посиланням на НАЗК.

За результатами аналізу звіту за третій квартал НАЗК встановило, що партія "Голос" оформила договори про надання послуг з ТОВ "Мейнтіс" на 1 млн грн. Серед таких послуг — усні консультації та роз’яснення з питань практичного застосування Виборчого кодексу України для представників партії; усні юридичні консультації з питань виборчого процесу для членів дільничих виборчих комісій на місцевих виборах; перевірка правильності заповнень документів для спостерігачів на чергових місцевих виборах 25 жовтня 2020 року тощо.

Однак ця компанія не надавала партії цих послуг. Це підтверджують, зокрема матеріали, отримані від органів державної влади (Державного бюро розслідувань, Державної податкової служби України), інформаційних баз даних. Тому інформація в звіті є недостовірною.  

З двома фізичними особами-підприємцями політична партія уклала договори на 274 тис. грн, які містять недостовірні відомості. Зокрема, містять інформацію про номери законопроектів, які на момент укладання договорів ще не були зареєстровані у Верховній Раді.

У звіті за четвертий квартал 2020 року виявлено, що партія "Голос" знову оформила договори з ТОВ "Мейнтіс" на суму 1 млн грн. Також Київська міська організація партії оформила договір для надання послуг на суму понад 2 млн 452 тис. 500 грн. При цьому також виявлено, що зазначене ТОВ не надавало партії послуг. Тож у звіті вказано недостовірні відомості на загальну суму понад 3 млн 452 тис. 500 грн. 

Крім того, у звіті встановлено інші порушення та недоліки, які не пов’язані з недостовірністю відомостей.

Тобто за два квартали 2020 року політична партія "Голос" внесла до звіту недостовірні відомості на загальну суму 4 млн 726 тис. 500 грн. Відповідно до Закону "Про політичні партії", це є підставою для припинення державного фінансування статутної діяльності партії. НАЗК направило до Державного бюро розслідувань відповідні матеріали.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua