• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Нардеп Дубинський четвертий день ходить по Раді у футболці з фото корупціонера Ситника — вимагає виконати рішення КС

Народний депутат фракції "Слуга народу" Олександр Дубинський сьогодні знову з'явився у Верховній Раді в футболці, на якій зображений Артем Ситник в перекресленому колі

Реклама на dsnews.ua

За словами Дубинського, таким чином він в черговий раз заявляє про неприпустимість знаходження на посаді глави антикорупційного органу корупціонера-рецидивіста Ситника і про обов'язковість рішення Конституційного Суду про неконституційність призначення директора НАБУ, в зв'язку з яким з 28 серпня 2020 року повноваження Артема Ситника як глави НАБУ автоматично припинено.

"Якби з Ситником надійшли так, як він цього заслуговує, будучи корупціонером — а саме за законом, то зараз не було б ніякого штучно створеного" конфлікту "навколо Конституційного Суду", — сказав Дубинський.

Також нардеп вважає, що гарантії, які дав президент Володимир Зеленський щодо перебування Ситника на посаді директора НАБУ — це серйозний комунікаційний прорахунок, який "створений черговими інтригами частини президентського оточення".

"Президент — гарант Конституції і він тому не може гарантувати будь-які неконституційні дії, тим більше перед представниками інших держав", — сказав Дубинський.

Він також публічно звернувся до президента з проханням про особисту зустріч найближчим часом для обговорення даної проблеми. Дубинський пообіцяв надати Зеленському "повну інформацію про те, хто і що стоїть за тими, хто штовхає президента на неконституційні кроки і на ті дії, які можуть принести нашій країні серйозної шкоди і серйозні негативні наслідки".

Як відомо, 28 серпня Конституційний суд, зокрема, дійшов висновку, що президент України (на той момент Петро Порошенко), призначивши своїм указом Ситника на посаду директора НАБУ, вийшов за межі своїх конституційних повноважень, а саме Національне антикорупційне бюро, як орган правопорядку, належать до органів виконавчої влади.

16 грудня набрало чинності ще одне рішення Конституційного суду — про неконституційність норм профільного закону в частині призначення директора НАБУ президентом.

При цьому сам Ситник заявив, що залишиться на посаді.

    Реклама на dsnews.ua