• USD 36.6
  • EUR 37.3
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Нардеп Дубинський запропонував Раді скасувати військовий збір

Реклама на dsnews.ua
Народний депутат від фракції "Слуга народу" Олександр Дубинський зареєстрував у Верховній Раді два суміжних законопроекту №2252 і №2253 про внесення змін в Податковий і Бюджетний кодекси про скасування військового збору платниками податків

Про це йдеться на сайті Верховної Ради, передає "ДС".

Як наголошується в пояснювальній записці до одного з законопроектів, правова природа військового збору, за оцінкою експертів і практиків, є незрозумілою, оскільки військовий збір фактично повторює фіскальні функції податку на доходи фізичних осіб через однакові об'єкти оподаткування. Враховуючи зазначене, фонд заробітної плати терпить надмірне податкове навантаження в порівнянні з рівнем оподаткування зазначених доходів в інших країнах світу, що значно погіршує конкурентоспроможність вітчизняних підприємств та товарів на міжнародних ринках. Це також стає фактором значної частки тіньової економіки країни, в тому числі і тіньових зарплат, видаваних "в конвертах".

При цьому, військовий збір і податок на доходи фізичних осіб, як зазначалося вище, дублюють один одного, що призводить до подвійного оподаткування одного і того ж об'єкта оподаткування заробітної плати, винагороди за цивільно-правовими договорами тощо.

На думку автора законопроекту, компенсувати військовий збір можливо за рахунок позитивної тенденції зростання економіки, а також за рахунок скорочення тіньових схем шляхом зменшення податкового навантаження на фонд заробітної плати платників податків.

Раше повідомлялося, що понад 70 мільйонів гривень військового збору направили волиняни до державного бюджету протягом першого кварталу 2019 року.

Нагадаємо, раніше Олександр Дубинський відкликав свій законопроект про введення 1% збору при купівлі готівкової валюти.

    Реклама на dsnews.ua