• USD 28.2
  • EUR 34.1
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Нардеп про проєкт держбюджету: підвищення мінімалки відклали на кінець 2021 року

Реклама на dsnews.ua

Після консультацій з Міжнародним валютним фондом було змінено параметри проєкту державного бюджету на 2021 рік Так, дефіцит кошторису зменшено з 6% до 5,3%, а зростання мінімальної зарплати перенесено з середини на кінець наступного року

Про це на своєму Telegram-каналі зазначив перший заступник голови комітету ВР з питань фінансів, податкової і митної політики Ярослав Железняк (фракція "Голос"), передає "ДС".

"МВФ нам «окнув» параметри майбутнього бюджету. Тиждень важких переговорів закінчився. Досі фінального тексту немає, але він зʼявиться найближчим часом на Кабміні. Може сьогодні, може завтра", — написав Железняк.

Посилаючись на свої джерела, депутат повідомив, що є зміни по частині дефіциту бюджету, рівня зростання ВВП і мінімальної заробітної плати.

"Тепер Кабмін має зменшити (дефіцит бюджету — "ДС") до 5,3% від ВВП (тобто на -0,7% від того, що було прийнято в першому читанні). Для розуміння: це означає мінус більше ніж 30 млрд грн з видатків. І це якщо не зменшується прогноз по ВВП", — заявив Железняк.

Однак, підкреслив він, номінальний ВВП також буде знижений з раніше планованих 4 506 млрд грн.

Крім того, підвищення мінімальної зарплати до 6500 грн/місяць з середини 2021 року перенесено на грудень, і нардеп назвав це мудрим рішенням.

"На жаль, з січня 2021 нас все-таки чекає підвищення мінімалки до 6000 грн/місяць", — нарікає заступник голови комітету Ради..

Підтвердження цих змін, за словами Железняка, отримано ним з трьох джерел. Втім, підкреслив нардеп, "все ще може перегратися".

Нагадаємо, у вівторок, 24 листопада, міністр фінансів України Сергій Марченко заявив про прогрес у переговорах з Міжнародним валютним фондом і анонсував швидке внесення проєкту державного бюджету на 2021 рік у Верховну Раду.

    Реклама на dsnews.ua