• USD 28.2
  • EUR 34.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Нардеп- "слуга" побачив "російський слід" у скандалі з Конституційним Судом

Реклама на dsnews.ua

До прийняття Конституційним Судом скандального рішення з антикорупційного законодавства причетна Росія

Про це заявив народний депутат від "Слуги народу" Марʼян Заблоцький в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

Нардеп нагадав, що скандал навколо КСУ зіпсував відносини України з Міжнародним валютним фондом.

"Зараз у нас проблема – переконати МВФ, щоб вони вислали сюди місію і видали кошти. Тому що ви бачите, що дефіцит бюджету великий. Крім того, в бюджету є певна сезонність. Найбільше дефіцит проявляє себе саме в кінці року. У МВФ зараз чекають низки рішень, зокрема щодо КСУ. Уже є позитивні зсуви, адже МВФ був дещо засмучений тим, що поміняли голову НБУ. Але дуже позитивно було сприйнято, як відреагував президент на похабні рішення КСУ, там чітко побачили, що у президента є прозахідна позиція у цьому питанні, зараз принаймні діалог відновлюється", — зазначив він.

Заблоцький також заявив, що проросійські сили намагаються розхитувати Україну.

"В Україні є серйозна внутрішня боротьба. Деколи це відверто проросійські сили, деколи навіть відверто по замовленню звідти (з Росії – ред.). І президент казав, що рішення КСУ було ззовні. Я так розумію, це був зовнішній вплив. Нас чітко розхитують певні внутрішньо політичні сили з тим, щоб зривати співпрацю з міжнародними фінансовими організаціями. Якщо ви подивитесь на голосування, які є у Раді, певні політсили не голосують ніколи за ратифікацію певних міжнародних договорів із західними інституціями", — сказав "слуга народу".

Нагадаємо, 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з запобігання корупції. Зокрема, було скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів. 28 жовтня НАЗК згідно з рішенням КСУ закрило доступ до реєстру електронних декларацій, проте вже 29 жовтня Кабмін на позачерговому засіданні зобовʼязав НАЗК відкрити доступ до декларацій.

Як писала "ДС", в ніч на 30 жовтня президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроект, яким запропонував припинити повноваження чинного складу Конституційного Суду України. 3 листопада нардепи "Слуги народу" почали збирати підписи під зверненням до суддів Конституційного Суду щодо їх добровільної відставки. Наступного дня відповідне звернення нардепи передали безпосередньо до КСУ.

    Реклама на dsnews.ua