• USD 27.9
  • EUR 33.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Нардеп- "слуга" сказав, коли можуть розглянути скандальний закон про розпуск КСУ

Реклама на dsnews.ua

Законопроєкт президента Володимира Зеленського про перезавантаження Конституційного Суду можуть розглянути у Верховній Раді до кінця наступного тижня

Про це заявив народний депутат від "Слуги народу", представник президента в Конституційному суді Федір Веніславський в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

За його словами, завтра, 2 листопада, відбудеться засідання фракції "Слуга народу", на якому і стане зрозуміло, чи є у фракції голоси за законопроєкт президента.

"Ми завтра будемо вже розуміти, чи є в нас голоси, чи немає голосів. Але іншого шляху, окрім як політико-правового рішення цієї кризи, я на даний момент не бачу. Тому що КСУ практично в повному складі, за виключенням кількох суддів, які голосували проти, і котрі публічно обнародували свою окрему думку… пішов у жорстку конфронтацію з державою та українським народом", — сказав він.

Нардеп також пояснив, що для прийняття законопроєкту необхідно дотримуватися регламенту Верховної Ради.

"Зараз це складно прогнозувати, оскільки має бути схвалене рішення, по-перше, погоджувальною радою парламенту. По-друге, має розглянути цей законопроект комітет Верховної Ради. І, по-третє, є строки, встановлені регламентом", — пояснив він.

За словами Веніславський, нардепи будуть дотримуватися цих термінів.

"Навіть якщо вони будуть скорочені, то, гіпотетично, цей законопроект можна розглянути десь до кінця тижня. В останній пленарний день цього тижня", — резюмував нардеп.

Як повідомляла "ДС", 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з питань запобігання корупції. Зокрема, скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів.

У ніч на 30 жовтня президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження чинного складу Конституційного Суду України.

Федір Веніславський заявив, що прийняття законопроєкту президента Володимира Зеленського про розпуск Конституційного Суду може привести до політичного колапсу.

    Реклама на dsnews.ua