• USD 28.2
  • EUR 33.1
  • GBP 36.1
Спецпроєкти

Нардеп- "слуга" запевнив, що в оновленій постанові про вибори "зради немає"

Реклама на dsnews.ua

Зміни до постанови Верховної Ради про проведення місцевих виборів 25 жовтня не передбачають проведення голосування на окупованій території Донбасу

Про це заявив народний депутат від "Слуги народу" Олександр Качура в ефірі каналу "Україна 24", передає "ДС".

"По-перше, треба говорити, що представник нашої делегації пан Костін тільки проінформував, що такі зміни до постанови є. Чи є в цій постанові якась зрада? Немає. Чи передбачено там, що на окупованих територіях вже на цих місцевих виборах проходитимуть вибори? Ні, немає", — сказав він.

Качура пояснив, у чому суть змін.

"Два ключові блоки. Перший блок — необхідність проведення виборів у Донецькій і Луганській областях виключно на підконтрольних територіях, тому що це передбачено Конституцією, щоб, по-перше, ці депутати могли бути представниками цих територій з органами державної влади України, а по-друге, ці представники могли бути залучені до "мінського процесу".

Другий блок — це так званий четвертий пункт, у якому ми прописуємо те, що всі події, які відбуватимуться… сам алгоритм… ми говоримо про те, що після того, як відбудеться деокупація, роззброєння, демілітаризація згідно зі стандартами ООН і ОБСЄ… І те, що ця процедура, оскільки це передбачено Мінськими домовленостями, регулюється окремими законами", — пояснив нардеп.

Як писала "ДС", заступник керівника адміністрації президента Росії Дмитро Козак стверджує, що під час "нормандських" переговорів в Берліні 11 вересня українська сторона нібито погодилася переглянути постанову про призначення місцевих виборів в Україні.

Глава Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що Україна під час зустрічі радників в "нормандському форматі" в Берліні не обіцяла вносити зміни до постанови про місцеві вибори для проведення їх на окупованих територіях Донбасу.

    Реклама на dsnews.ua