• USD 26.6
  • EUR 31.5
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Нардеп- "слуга" заявила про перемогу в ПАРЄ з питання кримських татар ще до голосування

Українська делегація в Парламентській асамблеї Ради Європи змогла домогтися того, що ключові правки Росії в проект резолюції про порушення прав кримських татар в окупованому Криму не будуть включені в проект резолюції всупереч потужному російському лобі

Марія Мезенцева
Марія Мезенцева / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявила глава української делегації в ПАРЄ, нардеп від "Слуги народу" Марія Мезенцева в коментарі "Укрінформу", передає "ДС".

"Ще не розпочалися голосування на літній сесії, але ми вже можемо констатувати величезну перемогу. Сам факт того, що файл, який називається «стан кримських татар», а ми його ще називаємо «про порушення прав кримських татар», є на літній сесії. Це величезна перемога», — зазначила вона.

Мезенцева також повідомила, що протягом квітня-травня вся делегація боролася за недопущення включення в текст документа поправок, які вносили представники російського лобі в ПАРЄ, і які б підірвали зміст документа і його спрямованість на захист кримських татар.

«Тобто лобі російське ми збили», — зазначила народний депутат.

Вона висловила впевненість, що правки, які подала Україна, будуть підтримані під час голосування за резолюцію, адже їх уже затвердив профільний комітет ПАРЄ.

«Ми дуже високо оцінюємо і поважаємо текст резолюції», — додала Мезенцева.

Серед інших пріоритетів української делегації на літній сесії ПАРЄ вона зазначила дебати по конвенції Ради Європи про запобігання насильству над жінками та домашнього насильства і боротьбі з цими явищами (Стамбульська конвенція).

«Україна брала активну участь у написанні цього міжнародного документу, є стороною-підписантом. Але минуло 10 років, і український парламент не може спромогтися ратифікувати конвенцію», — констатувала Мезенцева.

Дебати і голосування за проектом резолюції про порушення прав кримських татар в окупованому Криму (The situation of Crimean Tatars) заплановані на середу, 23 червня.

Як повідомляла "ДС", у понеділок, 21 червня, розпочнеться літня сесія Парламентської асамблеї Ради Європи.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua