• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Нардепам та міністрам порадили шукати репетиторів з української мови - з наступного року всіх відправлятимуть на екзамен

Реклама на dsnews.ua

Починаючи з 2021 року кожен, хто претендуватиме на посади в органах державної влади чи місцевого самоврядування, повинен буде підтвердити своє знання державної мови на обовʼязковому екзамені

 Про це сказав Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, повідомляє "ДС" з посиланням на пресслужбу Кабінету міністрів.

Кремінь нагадав, що 16 липня 2021 року набуває чинності норма закону про те, що кожен претендент на посаду в органах державної влади чи місцевого самоврядування, повинен складати іспит на рівень володіння українською мовою відповідно до нових стандартів, розроблених Національною комісією зі стандартів державної мови.

"Тобто всі ті, хто має намір стати народним депутатом у наступному скликанні, хто захоче працювати міністром чи, скажімо, Уповноваженим із захисту державної мови, повинні підтвердити своє знання української мови на іспиті", — пояснив він.

"Якщо є намір претендувати на якісь посади, або — готуйтесь, тренуйтесь, наймайте вчителів, або — вибачайте, як-то кажуть", — порадив мовний омбудсмен.

    Реклама на dsnews.ua