• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Депутати працюватимуть чотири з половиною години на добу. В регламент внесено зміни

Реклама на dsnews.ua

Народні депутати схвалили зміни до Регламенту Верховної Ради, якими запропоновано встановити, що засідання парламенту триватиме з 10:00 до 15:00 та з півгодинною перервою

Парламент на сьогоднішньому засіданні ухвалив у першому читанні проєкт закону "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо графіка проведення пленарних засідань" (№3608), інформує "ДС".

За відповідне рішення проголосували 324 народних депутати із 384, що були зареєстровані в сесійній залі.

Законопроєкт пропонується встановити, що у тиждень, відведений для пленарних засідань, якщо не прийнято іншого рішення Верховної Ради, пленарне засідання триває з 10:00 до 15:00 (у п’ятницю — до 16:00) з перервою з 12:00 до 12:30. Понеділок і час після завершення пленарних засідань відводяться для самостійної роботи народних депутатів, повʼязаної зі здійсненням депутатських повноважень, а у разі необхідності — проведення засідань комітетів, тимчасових спеціальних комісій і тимчасових слідчих комісій, фракцій та груп, пише УНІАН.

У чинному положенні Регламенту встановлено, що у вівторок та четвер тижня, відведеного для пленарних засідань, якщо не прийнято іншого рішення ВР, протягом дня проводяться два засідання: ранкове — з 10:00 до 14:00 з перервою з 12:00 до 12:30 і вечірнє — з 16:00 до 18:00. У середу та пʼятницю проводяться лише ранкові засідання. Друга половина середи відводиться для роботи народних депутатів у комітетах, тимчасових спеціальних комісіях і тимчасових слідчих комісіях, фракціях. Понеділок і друга половина пʼятниці відводяться для самостійної роботи народних депутатів, повʼязаної із здійсненням депутатських повноважень.

Законопроєкт також пропонується встановити, що ВР може ухвалити рішення про одноразову зміну тривалості пленарного засідання. Рішення про продовження пленарного засідання після 15:00 (у п’ятницю — після 16:00) більш як на 15 хвилин приймається депутатами на цьому пленарному засіданні до перерви з 12:00 до 12:30. У дні проведення пленарних засідань щотижня у пʼятницю з 10:00 до 11:00 відводиться час для запитань членам Кабінету міністрів (Година запитань до уряду), з 14:00 до завершення пленарного засідання відводиться час для стислих (до трьох хвилин) оголошень запитів і прийняття рішень про підтримку та направлення запитів, обговорення відповідей на запити за участю керівників та посадових осіб державних органів (крім органів судової влади), органів місцевого самоврядування, які відповідають на запити і запитання народних депутатів, а також для виступів депутатів "з різних питань".

Раніше повідомлялося, що Рада зняла з розгляду зазначений у порядку денному проєкт постанови щодо утворення та ліквідації районів.

    Реклама на dsnews.ua