• USD 27.9
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Нардепи просять Кабмін ввести спеціальний тариф на електроенергію до 100 кВт

Реклама на dsnews.ua

Верховна Рада прийняла за основу і в цілому проєкт постанови №4650 про захист населення у зв'язку з підвищенням тарифів на комунальні послуги

Про це свідчить трансляція засідання українського парламенту, передає "ДС".

"За" проголосували 337 нардепів.

Цим документом Рада надала Кабінету міністрів ряд рекомендацій, а саме:

  • встановити спеціальний тариф на електроенергію за споживання до 100 кВт в місяць;
  • ввести державне регулювання тарифів на теплову енергію, постачання гарячої води, електроенергії та природного газу;
  • встановити окремий тариф на електроенергію для будинків за споживання до 3000 кВт/год на місяць (включно).

Також передбачено удосконалити механізм підтримки вразливих споживачів і розглянути можливість компенсації витрат, понесених споживачами, які проживають в будинках, за обсяг спожитої електроенергії до 3000 кВт/год на місяць (включно).

Крім того, уряду рекомендують встановити пільги на електроенергію населенню, яке проживає в 30-кілометровій зоні атомних електростанцій, і дитячим будинкам сімейного типу.

КМУ зобов'язали в місячний термін подати Раді пропозиції щодо змін до бюджету-2021 для збільшення видатків за бюджетною програмою "Виплата пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу в грошовій формі".

Кабмін також повинен представити ВР пропозиції щодо змін до законодавства для завершення опалювального сезону 2020-2021 рр. на основі системи надання ЖК послуг населенню, що діяла до 1 січня 2021 року.

Раніше профільний комітет рекомендував парламенту схвалити цю постанову.

Нагадаємо, з 1 січня в Україні зросли тарифи на газ і його транспортування, а також було скасована пільгова вартість на 100 кВт електроенергії на місяць для приватних споживачів.

Кабінет міністрів України виділить компенсації частині побутових споживачів за підвищення тарифів на електроенергію, надавши зі спеціального фонду держбюджету 1,4 млрд гривень.

    Реклама на dsnews.ua