• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Нардепи схвалили законопроєкт щодо перезапуску ВККС із пропозиціями Зеленського

Верховна рада схвалила законопроєкт президента Володимира Зеленського №3711-д щодо перезапуску Вищої кваліфікаційної комісії суддів

Верховна Рада
Верховна Рада / facebook.com/verkhovna.rada.ukraine
Реклама на dsnews.ua

Документ ухвалили з пропозиціями глави держави, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

За документ проголосували 305 нардепів.

Член комітету з питань правової політики Роман Бабій уточнив, що президент надав до законопроєкту шість пропозицій.

У законі передбачили, що тепер ВККСУ може розпочати роботу, якщо до її складу призначено мінімум 11 членів із 16 (так було у проголосованій редакції), однак щонайменше шість з них має бути з-поміж суддів чи суддів у відставці.

З тексту документу виключили можливість конкурсної комісії та її членів залучати до роботи експертів і фахівців. Прибрали також положення про право їхнього доступу до всіх документів та інформації, що надається кандидатами. Однак на запит члена комісії до її роботи можуть залучатися помічники та перекладачі.

Змін зазнали і положення про виконання повноважень головою Вищої ради правосуддя у процедурах формування конкурсної комісії — надсилання звернень до суб’єктів формування, підписання рішення про формування першого складу. Такі повноваження надали не тільки голові ВРП, але і виконуючому його обовʼязки (у разі відсутності голови, як є станом на зараз).

Також вказується, що із закону виключили положення про паритетність представників Ради суддів і міжнародних експертів під час ухвалення Конкурсною комісією рішення (так звана "формула 2+2").

У коментарі виданню Бабій пояснив, що у документі прописали визначальний голос міжнародних експертів. Тобто, тепер рішення комісії вважається ухваленим, якщо з чотирьох (чи більше) членів "за" проголосувало мінімум два міжнародні експерти. При розподілі голосів 3 на 3 перевагу має рішення, за яке проголосувала "трійка", у склад якої входять мінімум два міжнародних експерти.

Як писала "ДС", 8 липня президент України Володимир Зеленський ветував закон про перезапуск Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС), надавши свої пропозиції.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua