• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Нардепи від ОПЗЖ за час агресії сотні разів літали до РФ і Криму, — ЗМІ

Народні депутати від ОПЗЖ Ренат Кузьмін і Тарас Козак сотні разів за час агресії РФ проти України літали до Росії, а також до окупованого Криму із Росії. При поїздках закордон вони використовували російські паспорти

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в матеріалі видання "Новая газета", передає "ДС".

У розпорядження видання потрапила інформація про польоти ряду впливових депутатів ОПЗЖ до Росії і Криму.

"Абсолютним рекордсменом" виявився нардеп Ренат Кузьмін, заступник генпрокурора часів президентства Януковича. З 2015 по 2019 рік він переміщувався повітряним маршрутом Москва – Сімферополь – Москва (іноді Санкт-Петербург – Сімферополь) близько 240 разів.

Варто відзначити, що нардепом Кузьмін став лише влітку 2019-го, коли на позачергових виборах до Верховної Ради потрапив в "прохідну" частину партійного списку "ОПЗЖ", до того ж перебував у розшуку як фігурант розслідувань, розпочатих після Майдану.

За даними видання, у вересні 2019 року, вже з депутатським мандатом, Кузьмін двічі злітав до Сімферополя з Москви. 9 березня 2020-го він добирався з Мінська до російської столиці бізнес-джетом T7-BRG, а вже наступного дня летів бортом T7-GEM з Москви до Вільнюса.

Як стверджує джерело "Нової газети" в українських спецслужбах, разом з Кузьміним подорожували його однопартійці-нардепи Тарас Козак і Олександр Колтунович, нафтовий бізнесмен з Білорусі Микола Воробей, що в кінці минулого року потрапив під санкції ЄС, а також співзасновник охоронної компанії "Шторм", помічник Віктора Медведчука Андрій Мартинов.

Видання також стверджує, що під час польотів з Росії до третіх країн, таких як Гонконг або Домінікана Кузьмін користувався паспортом, який за кількістю цифр відповідає російському закордонному паспорту, хоча серії "88" в РФ немає.

Крім того, з документом, який відповідає формату російського закордонного паспорта, 24 січня 2020 року летів з Ростова до Кишинева нардеп Тарас Козак – номінальний власник заблокованих рішенням РНБО трьох телеканалів.

Зокрема 14 вересня 2020 року Козак повертався з Сімферополя до столиці Росії на "Фальконі" компанії "Газпромавіа". Також нардеп Козак літав до Казані на бізнес-джеті T7-BRG в грудні 2018 і в лютому 2019 року.

У літаку з Козаком обидва рази перебували Валерій Бітаєв, співвласник компанії "Цитадель" – основного постачальника спецтехніки для ФСБ, і Нісан Моїсеєв, власник швейцарської фірми Proton Energy Group, що займалася поставками в Україну дизельного палива "Роснефти" по продуктопроводу "Самара – Західний напрямок".

Також джерело "Нової" в українських спецслужбах говорить про наявність російського паспорта у Наталії Лавренюк, яку медіа називають цивільною дружиною Тараса Козака. 27 вересня 2020 року Лавренюк прилетіла разом з Козаком до Ростова з Криму. На борту бізнес-джета з ними був заступник начальника російської енергетичної митниці Григорій Інночкін з дружиною.

"Нова газета" пише, що зверталася до Козака і Кузьміна по коментар через відділ службової кореспонденції Верховної Ради. Там запевнили, що адресати листи отримали, але відповіді не було.

Нагадаємо, перед накладенням санкцій на Віктора Медведчука та Тараса Козака, три чартерні літаки, які через офшорні рахунки пов’язують з нардепами, перегнали до Швейцарії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua