• USD 27
  • EUR 32.8
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Нардепи закликали Зеленського зняти санкції з добровольців-іноземців

Народні депутати під час засідання 3 червня звернулися до президента Володимира Зеленського з проханням розглянути на засіданні РНБО виключення бійців добровольчого батальйону ім. Шейха Мансура зі списку санкцій

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив представник фракції "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко, інформує "ДС".

Він нагадав, що 14 травня рішенням РНБО були введені санкції проти чотирьох добровольців цього батальйону. "Проблема в тому, що через санкції їх можуть депортувати з території України, що для учасників батальйону, які воювали за незалежність Ічкерії (Чеченської Республіки, — прим. "ДС"), фактично несе пряму загрозу життю. Вже траплялися прецеденти, коли таких осіб депортували в Росію і пізніше їх вбивали", — написав Гончаренко у себе в Telegram

Він підкреслив, що таке ставлення до добровольців-іноземців, "які, захищаючи суверенітет України, не мають жодних гарантій безпеки, призводять до підриву обороноздатності нашої держави".

"Тому ми разом з колегами поставили свої підписи під депутатським запитом Ахтема Чийгоза до Зеленського", — зауважив нардеп, оприлюднивши фотокопію відповідного звернення.

Зауважимо, що під час виступу Ахтема Чийгоза ("ЄС") та Андрія Шараськіна ("Голос") кілька десятків народних депутатів вийшли до трибуни Верховної Ради, протестуючи проти ситуації з бійцями добровольчого батальйону ім. Шейха Мансура.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua